Іран маніпулює причинами катастрофи літака МАУ - МЗС України

Іран не враховує коментарі України
Іран маніпулює причинами катастрофи літака МАУ - МЗС України
Авіакатастрофа літака МАУ (фото: ЕРА)

Україна вважає, що Іран маніпулює, коли пояснює причини катастрофи літака МАУ. В іранському звіті відсутній аналіз фатальної помилки.

Іранська сторона маніпулює, коли говорить, що під час двох раундів переговорів були надані пояснення про причини катастрофи. Іран наполягає на версію людської помилки як єдиної вірної. При цьому, відсутній аналіз причин і ланцюга подій, що призвели до неї, якщо така помилка дійсно стала фатальною, - йдеться в заяві.

Зазначається, що Україна подала понад 90 сторінок коментарів до проекту фінального звіту причин катастрофи, який був підготовлений Іраном. При цьому іранська сторона коментарі не врахувала.

Читайте також

Україна не прийме на віру будь-яку озвучену, але не підтверджену реальними доказами, версію збиття PS752. Іран всіма силами намагається просунути вигідну для себе версію про людську помилку, і навіть не намагається проаналізувати причини, які призвели до фатальної помилки. Це означає, що правильні висновки не будуть зроблені, і безпеку цивільної авіації не покращиться, - зазначили в МЗС.

У міністерстві заявили, що Іран досі не надав Україні значну частину матеріалів, включаючи факти і докази, які обіцяв надати пів року тому.


Контекст. Вранці 8 січня літак Boeing 737-800NG авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" рейсу PS752 з Тегерана до Києва був збитий одразу після вильоту з міжнародного аеропорту столиці Ірану. В результаті авіакатастрофи загинули всі 176 людей, які були в літаку, – 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед загиблих – громадяни семи країн, у тому числі 11 українців (усі 9 членів екіпажу і 2 пасажири).

22 грудня організація цивільної авіації Ірану представила остаточний технічний звіт про катастрофу літака авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" рейсу PS752.  Літак був збитий після вильоту з Тегерана зенітною ракетою через людську помилку.

30 грудня Іран заявив, що виплатить по 150 тисяч доларів сім'ям загиблих у катастрофі літака МАУ.

8 січня Україна, Афганістан, Велика Британія, Канада та Швеція закликали Іран терміново надати повне та всебічне пояснення катастрофи літака МАУ, який рівно рік тому був збитий в Тегерані.

1