Іран переслідував і затримував родичів жертв катастрофи МАУ - HRW

Організація допитала 31 родича
Важливо
Іран переслідував і затримував родичів жертв катастрофи МАУ - HRW
Авіакатастрофа літака МАУ (фото: ЕРА)

Іран переслідував родичів загиблих катастрофи літака МАУ, затримував їх, допитував і залякував.

Зазначається, що 16 родичів загиблих заявили, що співробітники іранських спецслужб погрозами змушували їх не спілкуватися з іноземними ЗМІ або стежили за тими, хто відвідував місця поховань жертв авіакатастрофи.

Їх затримували та залякували, - йдеться у повідомленні.

Правозахисники Human Rights Watch від жовтня 2020 року по січень 2021 року розмовляли із 31 родичами, щоб отримати інформацію.

Читайте також

Контекст. Вранці 8 січня літак Boeing 737-800NG авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" рейсу PS752 з Тегерана до Києва був збитий одразу після вильоту з міжнародного аеропорту столиці Ірану. В результаті авіакатастрофи загинули всі 176 людей, які були в літаку, – 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед загиблих – громадяни семи країн, у тому числі 11 українців (усі 9 членів екіпажу і 2 пасажири).

22 грудня організація цивільної авіації Ірану представила остаточний технічний звіт про катастрофу літака авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" рейсу PS752.  Літак був збитий після вильоту з Тегерана зенітною ракетою через людську помилку.

30 грудня Іран заявив, що виплатить по 150 тисяч доларів сім'ям загиблих у катастрофі літака МАУ.

8 січня Україна, Афганістан, Велика Британія, Канада та Швеція закликали Іран терміново надати повне та всебічне пояснення катастрофи літака МАУ, який рівно рік тому був збитий в Тегерані.

1