Кабмін унормував застосування вогнепальної зброї цивільними під час війни

Постанову розробило Міністерство оборони України
Кабмін унормував застосування вогнепальної зброї цивільними під час війни
Зброя, ілюстративне фото Автор: KoolShooters з Pexels
16 Квітня 2022, 16:27
читать на русском

Кабінет міністрів України затвердив порядок застосування цивільними особами вогнепальної зброї під час участі у відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації та/або інших держав проти України у період дії воєнного стану. Рішення ухвалено 15 квітня.

Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони України.

Порядком унормовано питання надання цивільним особам повноважень на застосовування вогнепальної зброї у період воєнного стану. Також встановлено перелік правових підстав та алгоритм для прийняття цивільними особами рішень та інформування про застосовування вогнепальної зброї у взаємодії з військовим командуванням.

Постанову розробило Міністерство оборони на виконання статті 2 закону "Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України".

Застосування цивільними особами вогнепальної зброї, отриманої відповідно до цього Закону, здійснюється аналогічно до застосування зброї військовослужбовцями під час виконання ними завдань щодо відсічі збройної агресії проти України в порядку, затвердженому Кабінетом міністрів України, - йдеться у постанові.

Нагадаємо, що президент росії владімір путін може застосувати ядерну або хімічну зброю у війні проти України.

Читайте також

1