Керівництво державної "Укрнафти" за рік отримало 36 мільйонів гривень зарплати

Після того, як у Мінфіні розкритикували директора компанії Сергія Корецького за оклад в 1,2 млн грн на місяць, стало відомо, скільки платять деяким іншим топменеджерам підприємства після націоналізації
Важливо
Керівництво державної "Укрнафти" за рік отримало 36 мільйонів гривень зарплати
Укрнафта
24 Листопада 2023, 12:37
читать на русском

Як повідомляють в "Укрнафті", Корецький уклав контракт з Оленою Артазей, яка по суті обіймає посаду "головного кадровика" ПАТ та призначив їй заробітну плату у розмірі більше $22 000 на місяць (щомісячна заробітна плата та премія). Це за ринковим курсом НБУ становить близько 800 000 грн/місяць.

Примітно, що згідно зі статтею 21 Кодексу законів України про працю і нормами Закону України "Про акціонерні товариства", призначення Артазей є вельми сумнівним. На це звернув увагу експерт Михайло Шнайдер.

За його словами, контракт можуть укладати тільки з членами виконавчого органу, членом наглядової ради та корпоративним секретарем. Якщо ж укладення іншого контракту законом не передбачається, то власник або уповноважений ним орган не має права підписувати із працівником такий трудовий договір, навіть, якщо є наявна обопільна згода.

Також Корецький уклав контракт і з Юрієм Ткачуком, що очолив фінансовий напрям. У цьому контракті передбачена щомісячна зарплата у розмірі більше, ніж $28 000 на місяць з урахуванням річної премії, що складає приблизно 1 млн грн/міс.

З Ткачуком також при укладанні контракту порушили згаданий вище закон – він не перебуває в переліку осіб, з якими "Укрнафта" має право укладати контрактний трудовий договір.

Де-факто виходить, що Корецький з перевищенням своїх повноважень уклав сумнівні контракти та протягом року незаконно виплачує необґрунтовано високу заробітну плату звичайним найманим працівникам, які не є посадовими особами й не несуть жодної відповідальності за прийняття рішень. А мова йде про майже 24 млн грн, витрачених ПАТ на зарплати цим двом працівникам.

За словами експерта, вельми цікавою темою є, чи досліджувало дане питання Держаудитслужба, яка нещодавно проводила ревізію в ПАТ та охоплювала зокрема і період керівництва Корецького, та чи не вбачають у цьому державні ревізори розтрату грошових коштів важливого для України ДП.

Зазначимо також, що всі зарплати в підписаних Корецьким контрактах встановлено з привʼязкою до курсу долара, а не фіксовано в гривнях, як на інших держпідприємствах.

Нагадаємо, минулого тижня ключові міністерства, зокрема Мінфін та Міненерго, задіяні у розгляді проєкту рішення перед внесенням на розгляд уряду, не погодили фінансовий план "Укрнафти", відправивши документ на доопрацювання. Це спровокувало гучний скандал у публічній площині, адже окрім "захмарної" зарплати Корецького мова йшла про багатомільярдну шкоду для держбюджету від роботи Корецького і спад видобутку газу та нафти.

Як писали раніше, у листопаді-2022 активи компаній "Укрнафта", ПАТ "Укртатнафта", АТ "Мотор Січ", ПрАТ "АвтоКрАЗ" та ПрАТ "Запоріжтрансформатор" передали в управління Міноборони.

Повідомлялось також, що за рік після націоналізації підприємства його постійно супроводжують скандали, компанія занурюється у глибоку кризу та корупцію.

Читайте також

1