Кінець травня і початок червня в Україні будуть спекотними - синоптик

Тепло прийде до України в останній тиждень травня
Кінець травня і початок червня в Україні будуть спекотними - синоптик
Літо, квіти, погода (Фото: Парламент.UA)
15 Травня 2024, 15:45
читать на русском

На рубежі травня та червня в Україні очікується потепління. Температура може піднятися на 1-2 градуси вище норми, а подекуди навіть ймовірні температурні аномалії.

Про це в коментарі Погода УНІАН розказала кандидат географічних наук, завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і НАН України Віра Балабух.

Стосовно того, якою погодою розпочнеться літо, експерт зауважила, що загалом, якщо говорити про кінець травня та початок червня, то очікується підвищення температури.

"Ця холодна повітряна маса, яка надходила до України протягом останніх днів, і спостерігалося суттєве зниження температури, місцями навіть заморозки, - нарешті цей процес припиниться. І надалі очікується підвищення температури повітря", - сказала вона.

Так, для кінця травня – початку літа буде характерна досить висока температура і при цьому середня за добу температура може бути на 1-2 градуси вищою за норму. Водночас на заході України будуть найвищі температури, температурні аномалії. Утім, точні температурні показники, конкретні значення, називати поки що зарано.

Нагадаємо, до кінця травня 2024 року в Україні синоптики взагалі прогнозують заморозки.

Літній період 2024 року в Україні може не бути рекордно спекотним. Але температури будуть значно вищими за норму. З одного боку, передбачається настання нейтральної фази між "Ель-Ніньо" та "Ла-Ніньо", а з іншого - планету впливатиме дуже активна сонячна радіація.

За прогнозом гідрометцентру у травні в Україні переважатимуть більш високі температури, ніж зазвичай характерні для цього місяця.

Читайте також