Кнопкодавство у Верховній Раді: нардеп голосував і за себе, і за друга

Замість кого саме кнопкодавив парламентарій встановити наразі неможливо
Кнопкодавство у Верховній Раді: нардеп голосував і за себе, і за друга
Верховна Рада, сесійна зала (фото: УНІАН)
6 Листопада 2020, 13:25
читать на русском

Народного депутата з групи "Довіра", мажоритарника з Івано-Франківщини Андрія Іванчука спіймали на неперсональному голосуванні.

Про це повідомляє громадський рух "Чесно".

Зазначається, що нардеп кнопкодавив на пленарному засіданні Верховної Ради у четвер, 5 листопада, під час голосування щодо ухвалення за основу законопроєкту №4100 про внесення змін до Бюджетного кодексу України.

На відео видно, як Іванчук стоїть боком у ложі, тримаючи руки біля двох пультів для голосування у двох різних рядах. Судячи з табло в залі ВРУ, на кнопку "за" на першому, ближчому пульті депутат натиснув майже відразу, як тільки-но розпочався відлік 10 секунд, відведених на голосування. Ближче до завершення цього часу Іванчук протягує ліву руку туди, де розташований інший пульт, та на мить повертає голову в той бік. За декілька миттєвостей те місце також запалюється зеленим світлом на табло.

Нардеп проголосував на місцях, закріплених за ним самим і членом фракції "Європейська солідарність" Олегом Синюткою, який 5 листопада був відсутній на обох пленарних засіданнях. Він балотується на посаду міського голови Львова і вже готується до другого туру виборів.

Скріншот сайту Верховної Ради (фото: громадський рух "Чесно")

Рух "Чесно" повідомляє, що технічні особливості системи "Рада-3" дозволяють нардепам голосувати з будь-якого місця в сесійній залі. Це означає, що Іванчук кнопкодавив замість якогось іншого нардепа, проте встановити, замість кого саме, наразі неможливо.

Зазначається, що Іванчук – народний депутат трьох скликань поспіль та один із рекордсменів з кнопкодавства у Верховній Раді. Наразі найбільше фактів порушення ним процедури особистого голосування Рух ЧЕСНО зафіксував у парламенті 8-го скликання, де Іванчук був заступником голови фракції "Народний фронт". Загалом, починаючи з 2014 року, депутат кнопкодавив майже сотню разів. Востаннє ЧЕСНО упіймав Іванчука на неособистому голосуванні у грудні 2019-го.

Читайте також

Нагадаємо, що 16 січня 2020 року набрав чинності закон щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами на пленарних засіданнях Верховної Ради. За кнопкодавство парламентарію загрожує штраф у розмірі 51-85 тис. грн, однак для цього провину нердепа необхідно спочатку довести в суді.