Ліки за рецептами: як придбати препарати для тварин

Власники тварин часто купують ліки для них в звичайній аптеці
Ліки за рецептами: як придбати препарати для тварин
Кіт і пес (Фото з відкритих джерел)
15 Липня 2023, 22:54
читать на русском

З 1 квітня 2023 року в Україні всі ліки, що раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, можна буде отримати за е-рецептом. Але під час дії воєнного стану е-рецепт буде впроваджуватися поступово.

В Міністерстві охорони здоров’я пояснили, як будуть відпускати ліки, які були призначені ветеринаром. Нововведення викликало чимало питань серед власників домашніх тварин, які купують ліки для своїх домашніх улюбленців у аптеці.

З впровадженням електронного рецепта перелік рецептурних ліків залишився незмінним. Тому жодних додаткових змін чи обмежень щодо відпуску лікарських препаратів для тварин не передбачається.

Як і раніше власники можуть придбати ліки для своїх улюбленців у звичайній аптеці.  При цьому відпуск ліків для тварин, як і раніше, здійснюється виключно за відповідним рецептом від спеціаліста-ветеринара.

Така можливість передбачена та регулюється пунктом 5 Порядку відпуску лікарських засобів і медичних виробів з аптек та їхніх структурних підрозділів, затвердженого наказом МОЗ України від 19.07.2005 № 360 (зі змінами). Відповідно до зазначеної норми лікарські засоби (крім наркотичних (психотропних) лікарських засобів, отруйних або сильнодіючих лікарських засобів) можуть відпускатися з аптечних закладів за рецептами ветеринарних лікарів, якщо інше не визначено законодавством у сфері ветеринарної медицини.

Виписування та видача рецептів на ветеринарні препарати здійснюється згідно з правилами, установленими наказом Державного комітету ветеринарної медицини України від 03.06.2008 №97, зареєстрованими у Міністерстві юстиції 19 червня 2008 р. за № 544/15235. Документом встановлено вимоги до форми та оформлення рецептів на ветеринарні препарати.

Нагадаємо, міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко наголосив, що з 1 квітня перелік рецептурних препаратів не змінюється, запроваджується лише можливість отримати їх за електронним рецептом.
На період дії воєнного стану у разі відсутності технічної можливості виписати електронний рецепт на лікарські засоби у рамках урядової програми реімбурсації "Доступні ліки", рецепт може бути виписаний в паперовій формі відповідно до Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, затверджених відповідним наказом МОЗ.

Читайте також