Метро в Києві: коли нарешті відновлять рух між станціями "Деміївська" та "Либідська"

Рух поїздів на "синій" гілці метро у столиці зупинили ще у грудні 2023 року
Метро в Києві: коли нарешті відновлять рух між станціями "Деміївська" та "Либідська"
Київський метрополітен (фото: УНІАН)
11 Червня 2024, 16:50
читать на русском

Ремонтні роботи на "синій" гілці київського метрополітену, що тривають між станціями "Деміївська" та "Либідська", планують завершити до кінця літа. Відновлення руху поїздів очікується на початку осені 2024 року.

Про це повідомив виконувач обов'язків начальника метрополітену Віктор Вигівський у коментарі "Суспільному".

За його словами, роботи на будівельному майданчику тривають цілодобово. Наразі ремонтники знаходяться на фінальній стадії робіт у котловані, де вже демонтовано верхню частину тунелю. Наступний етап - монтаж нового монолітного тунелю.

Вигівський зазначив, що роботи виконуються не тільки у тунелі, але й на прилеглих ділянках, де проводиться підсилення тунелю по периметру. Зокрема, завершено "лікування" тунелю на 27 метрах з одного боку та 25 метрах з іншого.

Ремонтні роботи триватимуть до кінця літа, після чого проведуть тестові пуски поїздів. Після успішного тестування рух буде повністю відновлено.

"Головне завдання було забезпечити ефективну роботу у котловані, не допустити винесення піску та доступу води. Ці завдання вже виконано. Тепер залишаються роботи з монтажу тунелю, прокладання колій та кабелів, а також запуск руху поїздів. За поточною інтенсивністю робіт ми плануємо відновити рух на початку осені", - підкреслив Вигівський.

Нагадаємо, 8 грудня 2023 року КМДА повідомила про припинення на пів року руху поїздів на синій гілці київського метро між станціями Либідська та Теремки. Столична влада пообіцяла забезпечити перевезення дублюючими маршрутами наземним транспортом.

Закриття станцій пояснили необхідністю термінового ремонту перегінного тунелю. Мер столиці Віталій Кличко повідомив, що у тунелях з'явилися значні течі та утворилися тріщини. Комісія ТЕБ та НС заявила, що існує потенційна загроза виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру.

18 грудня ЗМІ з посиланням на заступника начальника столичної підземки Дмитра Пінчука писали, що ще дві станції столичного метро готуються до ремонту та закриття. Йдеться про ремонтні роботи тунелів між станціями "Почайна" та "Тараса Шевченка".

Читайте також

1