Мінерів-жартівників саджатимуть за ґрати на чотири роки

У виключних випадках за неправдиве мінування доведеться відсидіти в тюрмі до 8 років
Мінерів-жартівників саджатимуть за ґрати на чотири роки
Неправдиве мінування (Фото: depositphotos)
25 Березня, 16:19
читать на русском

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до статті 259 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за свідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян" № 1292-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 2 березня 2021 року.

Про це йдеться на сайті Офісу президента.

Зазначений закон має на меті суттєво зменшити кількість свідомо неправдивих повідомлень про мінування об’єктів і забезпечити економію матеріальних та інших ресурсів органів державної влади, залучених для перевірки неправдивої інформації.

Закон запроваджує кримінальну відповідальність за свідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, якщо свідомо неправдиве повідомлення стосується критично важливих об’єктів інфраструктури або будівель і споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади, або закладів охорони здоров’я, або закладів освіти (таке діяння карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років).

Закон набирає чинності на наступний день після опублікування.

Читайте також


Довідка: за інформацією Національної поліції України, за 2019 рік слідчі розпочали досудове розслідування близько 2 тис. кримінальних правопорушень, передбачених статтею 259 Кримінального кодексу України, що вдвічі більше, ніж у 2018 році. А з січня до березня 2020 року розпочато 213 кримінальних проваджень за вказаною статтею. При цьому нерідко одночасно повідомляється про мінування десятків об’єктів.

1