Митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій вирішив судитися із Зеленським

Він намагається зупинити дію указу президента про санкції
Головне
Митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій вирішив судитися із Зеленським
Мелетій
19 Січня 2023, 15:15
читать на русском

Митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій (у миру – Валентин Єгоренко) УПЦ Московського патріархату пішов судом проти президента Володимира Зеленського.

Про це повідомляє "Главком" з посиланням на дані держпорталу "Судова влада України".

17 січня до Верховного суду надійшла заява про забезпечення позову від церковнослужителя. У ній він просить зупинити дію Указу президента України №898 від 28 грудня 2022 року. Вказаний документ офіційно не було опубліковано на сайті глави держави. Однак текст указу просочився у ЗМІ. Йдеться про призупинення громадянства України 13 представників Московської церкви. Серед них є і митрополит Мелетій.

Що примітно: самої позовної заяви ієрарх УПЦ МП ще не скерував до суду. А, отже, намагається використати можливість, не чекаючи кінцевого судового вердикту у цій справі, щоб "знести" указ Зеленського.

Нагадаємо, восени 2022 року СБУ обшукала келію митрополита Чернівецького і Буковинського Мелетія, де заскочила момент фізичної близькості секретаря Чернівецької єпархії УПЦ МП Архімандрита Никиту з хлопцем, що співає в місцевому хорі. 23 листопада архімандрита Никиту синод УПЦ обрав єпархіальним архієреєм Івано-Франківської єпархії – замість митрополита Івано-Франківського і Коломийського Серафима, який утік до Росії.

1 грудня Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо заборони діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Росії релігійних організацій.

11 грудня Україна запровадила персональні санкції щодо митрополита Мелетія терміном на п’ять років. Підставами для санкцій послужила його підтримка дій та політики РФ, які підривають та загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, а також її стабільності та безпеці.

Також стало відомо, що Мелетій, попри санкції, 14 січня очолив богослужіння у храмі святого Георгія в місті Сторожинець Чернівецької області.

Крім того, єпископ Івано-Франківський і Коломийський Никита, який потрапив у секс-скандал із 17-річним хористом, повідомив про звернення до суду на видання LB.ua за публікацію даних про його близькість з неповнолітнім.

Читайте також

1