На чому їздять п'яні водії: поліціянти склали рейтинг автівок

Найчастіше напідпитку дозволяють собі їздити власники ВАЗ
На чому їздять п'яні водії: поліціянти склали рейтинг автівок
Водій, автомобіль (фото: Pexels)

Патрульні поліціянти у Львівській області вияснили, на яких автомобілях найчастіше їздять нетверезі водії.

Відділ аналітичного забезпечення підготував антирейтинг порушників. До уваги взяли такі марки автомобілів: ВАЗ, Opel, Skoda, Audi, Volkswagen, Chevrolet, Nissan, Lexus, BMW, Ford, Seat, Honda, Kia, Renault, Tesla, Citroen, Daewoo, Hyundai, Mercedes-Benz, Dacia, Mitsubishi, Peugeot, Toyota, Mazda, Nissan, Fiat, Suzuki, Volvo, Subaru, Rover, Geely, Chery, Chrysler, Smart, Infiniti, Mustang, Alfa Romeo, Jeep, Porsche та Hammer.

При цьому не враховували моделі та рік випуску, а проаналізували протоколи, складені патрульними на нетверезих водіїв за 2020 рік.

Читайте також

На дороги України виїдуть перші "фантомні" патрулі

Нові поліційні авто "Фантом" вимірюватимуть швидкість під час руху

Отже, найчастіше водії напідпитку керували автомобілем ВАЗ — було складено 487 протоколів,  на другому місці водії  Volkswagen — 289 протоколів, на третьому - Mercedes-Benz — 171 протокол.

Далі рейтинг виглядає таким чином:

  •  Renault — 170 протоколів;
  •  Opel — 167 протоколів;
  •  Skoda — 137 протоколів;
  •  BMW — 134 протоколи;
  •  Honda — 117 протоколів;
  •  Daewoo — 85 протоколів;
  •  Ford — 81 протокол.

Цей рейтинг умовний, адже в ньому немає усіх марок автомобілів, - зазначають правоохоронці.

Загалом, у 2020 році патрульні Львівської області склали 3205 протоколів на нетверезих водіїв. Що ж до ДТП за участю нетверезих за минулий рік, то на території Львівської області зареєстрували 681 аварію. З них 104 із постраждалими в яких травмувалося 141 особа і загинуло 7 людей.

Цей рейтинг ми показали для того аби спростувати стереотипи, що безвідповідальність водія залежить від марки авто. Наголошуємо, що нетверезий водій є небезпечним для усіх учасників дорожнього руху, - кажуть у поліції.

Нагадаємо, в Україні за 11 місяців минулого року через "п'яне" керування авто сталось понад чотири тисячі ДТП, у яких загинуло 97 людей.