На Гаваях вивергається найбільший у світі вулкан

Мауна - Лоа прокинувся вперше за 40 років
На Гаваях вивергається найбільший у світі вулкан
29 Листопада 2022, 22:47
читать на русском

Найбільший діючий вулкан у світі Мауна-Лоа 28 листопада прокинувся вперше за майже 40 років. Через це на Великому острові Гаваїв і навколишніх водах стався попелопад.

Про це пише CNN.

У Національній метеорологічній службі закликали людей із респіраторними захворюваннями залишатися вдома, а тим людям, які все ж таки захочуть вийти на вулицю, порадили закривати рот і ніс маскою або тканиною.

За прогнозами служби вулканічний попіл може пошкодити транспортні засоби, будівлі та рослини, забруднити воду, порушити роботу каналізаційних та електричних систем, а також подразнити очі та легені мешканців острова.

За даними Гавайської обсерваторії вулканів, наразі потоки лави утримуються в районі вершини Мауна-Лоа і не загрожують населеним пунктам, які розташовані на схилі.

Житель Кайлуа-Кони Метью Ліано поділився із журналістами кадрами, знятими в затоці та на пірсі Кайлуа.

За даними Геологічної служби США, Мауна-Лоа, який займає половину острова Гаваї, з 1843 року вивергався 33 рази. Востаннє це сталося в 1984 році.

Нагадаємо, у жовтні на острові Пасхи сталася природна пожежа, внаслідок якої обгоріла частина знаменитих та загадкових статуй – моаї.

Читайте також