На кордоні з Румунією відкрили новий КПП

Відсьогодні на українсько-румунському кордоні працює новий пункт пропуску "Красноїльськ — Вікову де Сус"
Головне
На кордоні з Румунією відкрили новий КПП
ВІдкриття КПП Красноїльськ (Фото: Денис Шмигаль телеграм)
10 Листопада 2022, 18:37
читать на русском

На українсько-румунському кордоні в межах ділянки Чернівецької області відкрили новий автомобільний пункт пропуску "Красноїльськ".

Про це у Telegram повідомили заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко та глава уряду Денис Шмигаль.

"Вперше з часу відновлення незалежності України відбувається відкриття новозбудованого пункту пропуску (ПП) через державний кордон. На українсько-румунському державному кордоні в межах ділянки Чернівецької області від сьогодні розпочинає роботу автомобільний пункт пропуску "Красноїльськ", - розповів Тимошенко.

При цьому Тимошенко пояснив, що початок роботи цього ПП не лише полегшить перетин кордону для громадян України, але й дасть можливість розвантажити єдиний на Буковині пункт пропуску на кордоні з Румунією - "Порубне".

Після 24 лютого західний напрямок став ключовим для України. Тому розширення його пропускної здатності є одним із пріоритетних завдань для нашого Уряду. Розвиток прикордонної інфраструктури дає нам змогу наростити експорт до ЄС, збільшити обсяги допомоги та інтенсивність економічної співпраці з партнерами. "Красноїльськ — Вікову де Сус" став першим з 1998 року пунктом пропуску, збудованим з нуля. - зауважив Шмигаль.

За словами заступника голови ОП, новий ПП "Красноїльськ" зможе за добу пропускати 2000 громадян, 10 автобусів та 490 автомобілів. Згодом "Красноїльськ" має стати повноцінним вантажним пунктом пропуску.

Питання про створення необхідних інфраструктурних умов для автомобільного сполучення, зокрема вантажного, понад 3,5 т вже обговорюється з румунськими колегами", - додав він.

Крім того, Тимошенко розповів, що вже на 85% готовий і міжнародний пункт пропуску "Дяківці", також на кордоні з Румунією. Його планують добудувати до кінця цього року.

Нагадаємо, Укрзалізниця відкрила дві дільниці біля Румунії: Рахів — Берлебаш — держкордон та Тересва — держкордон.

Читайте також

1