На місці масового поховання в Ізюмі знайшли тіла вже двох дітей - відео

Станом на 20 вересня ексгумовано тіла 263 вбитих окупантами людей
На місці масового поховання в Ізюмі знайшли тіла вже двох дітей - відео
Масове поховання поблизу Ізюма Харківської області / Фото: t.me/V_Zelenskiy_official
21 Вересня 2022, 13:49
читать на русском

Експерти-криміналісти продовжують працювати на місці масового поховання в деокупованому Ізюмі (Харківська область).

Поліція Харківської області повідомила, що станом на 20 вересня з місця масового поховання вилучено 263 тіла загиблих, у тому числі тіла двох дітей.

За словами заступника начальника управління організації розслідування злочинів, учинених в умовах воєнного конфлікту, Головного слідчого управління НПУ Дмитра Шевчука, при візуальному огляді частина вилучених тіл має ознаки катувань, у деяких зв'язані руки, маються колото-різані рани.

Тіла перебувають у стані гнилісних змін, тому у слідства більш детальна інформація буде після проведення судово-медичних експертиз, які вже призначені, - повідомив Шевчук.

У звільненому 10 вересня Ізюмі на території лісу знайшли 450 поховань вбитих та закатованих громадян та одна братська могила військових.

Правоохоронці зазначають, що велика кількість громадян, які перебували в окупації, стала свідками воєнних злочинів. Вони вже надають слідчим свідчення щодо локацій, де стояли російські війська, про місце розташування їх штабів, комендатури, місця, де утримували та катували українців.

Зокрема, одна з тортурних кімнат виявлена в Ізюмському районному управлінні поліції. Там вже працюють слідчо-оперативні групи.

В кожному куточку деокупованої Харківщини правоохоронці займаються пошуком, фіксацією та документуванням злочинів російської федерації, - кажуть у поліції.

Нагадаємо, що деокуповані райони Харківської області розмінують протягом двох місяців, проте повна зачистка території триватиме до весни 2023 року.