На період воєнного стану надання державних допомог продовжиться автоматично

Це зокрема стосується допомог одиноким матерям та малозабезпеченим сім`ям
На період воєнного стану надання державних допомог продовжиться автоматично
Гроші, гаманець, бідність / Фото: Pexels
29 Грудня 2022, 10:10
читать на русском

На період дії воєнного стану продовжиться автоматичне нарахування державних соціальних допомог, у тому числі допомоги на дітей одиноким матерям і малозабезпеченим сім’ям. Таке рішення напередодні ухвалив уряд.

Про це повідомило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій у Телеграмі.

"Річ у тім, що в листопаді цього року Кабмін постановив: на період дії воєнного стану надання державних соціальних допомог і пільг, які було призначено раніше, автоматично продовжується, але тільки тим особам, які проживають на території проведення бойових дій або тимчасово окупованих", - ідеться в повідомленні.

Тобто, це означало, що всім іншим громадянам потрібно було б подавати заяви для поновлення або продовження виплат.

У Мінреінтеграції зазначають, що вказана ситуація могла призвести до соціальної напруги та надмірного навантаження на органи соцзахисту й органи надання адміністративних послуг, зокрема через нестабільність електропостачання та часті повітряні тривоги.

"З метою розв'язання цієї проблеми було проведено низку нарад під головуванням віцепрем’єр-міністра України Ірини Верещук. За їх результатами до Уряду було подано проєкт постанови про автоматичне продовження виплат, який вчора (27 грудня – ред.) й ухвалив Кабмін", - сказано в повідомленні.

Нагадаємо, прожитковий мінімум наступного року змінюватися не буде, однак його підвищили у грудні. Тому соціальні виплати на дітей дещо підвищилися і будуть на такому рівні протягом всього 2023 року. Прожитковий мінімум для дітей, який діятиме протягом наступного року складе 2272 для малюків до 6 років та 2833 гривень від 6 до 18 років.

Читайте також

1