Отримати пенсії, соціальні допомоги та субсидії під час війни: інструкція

Переселенцям будуть доступні всі назначені соціальні виплати
Головне
Отримати пенсії, соціальні допомоги та субсидії під час війни: інструкція
Купюри, гривня, гаманець Фото: УНІАН
21 Квітня 2022, 15:36
читать на русском

Українцям, що вимушено залишили домівки під час війни та переїхали, розповіли як отримати пенсію, субсидію, соціальну допомогу після евакуації.

"Щоденник безбар'єрності" повідомляє, що зміна місця проживання під час воєнного стану не є завадою для отримання соціальних виплат.

Поради щодо отримання виплат:

По-перше, необхідно зателефонувати до контакт-центру Укрпошти за номером 0-800-300-545 та обрати розділ "Пенсії, соціальні виплати та субсидії", або зателефонувати до сервісного центру Пенсійного фонду у вашому регіоні (список номерів).

У розмові з оператором потрібно повідомити про необхідність отримати пенсію, грошову допомогу за новою адресою та надати таку інформацію:

  • Прізвище, ім’я та по батькові одержувача
  • адресу отримання виплат до березня 2022 року
  • паспортні дані – серію та номер паспорта
  • номер телефону одержувача виплат
  • спосіб отримання виплати – на поштове відділення або за домашньою адресою
    нову адресу доставки: індекс відділення "Укрпошти" або адресу тимчасового проживання.

Важливо: якщо ви отримуєте виплати поштовим переказом, повідомте оператору додатково код переказу, отриманий в смс-повідомленні.

Здійснити цю процедуру також можна онлайн, заповнивши заявку на переадресацію пенсії, субсидії та соціальної допомоги на сайті "Укрпошти".

Зазначається, що в окремих містах та районах України через активні бойові дії виплата допомог, пільг та субсидій здійснюється з певними особливостями.

Зокрема, вона відбувається з центрального рівня – Міністерство соціальної політики перераховує кошти "Ощадбанку", який забезпечує перерахування виплат:

  • тим, хто одержував виплати через банки, – на їхні банківські рахунки Тобто, якщо ви отримуєте субсидію, пільги або грошові допомоги на картку, вам не треба нікуди звертатись і нічого додаткового робити. Ви отримаєте все на ту саму картку.
  • громадянам, які одержували виплати через "Укрпошту", буде здійснено грошовий переказ, який можна отримати у найближчому відділенні Ощадбанку (потрібно мати з собою паспорт та податковий номер)

Додатково з питань соціальних виплат, пенсій можна звернутися на урядову гарячу лінію за номером 1545 (працює цілодобово, дзвінки безплатні).

Нагадаємо, якщо отримувач пенсій не звернеться за виплатою через переказ протягом двох місяців, всі нараховані йому гроші можна буде отримати під час наступних виплатних періодів.

Читайте також

1