На порталі "Дія.Бізнес" фермери можуть все дізнатись про земельну реформу

В застосунку з'явився новий розділ
На порталі "Дія.Бізнес" фермери можуть все дізнатись про земельну реформу
Додаток “Дія” Фото: Мінцифри
29 Листопада 2021, 18:53
читать на русском

На порталі "Дія.Бізнес" доступний новий розділ — Земельна реформа, з якої підприємці отримуватимуть усю актуальну інформацію про можливості для розвитку власної справи у сфері земельних відносин.

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства.

На сторінці доступна інформація про всі нові можливості для землевласників, фермерів та громад, а також для тих українців, які раніше не мали можливості придбати й розпоряджатися землею. Інформація розподілена за трьома напрямами: "Я — землевласник", "Я — покупець" та "Я — орендар", де кожен знайде відповіді на актуальні запитання, - йдеться у повідомленні.

Так, землевласник дізнається, кому він може продати земельну ділянку, за якою ціною, які документи для цього потрібні, чи можна продати частину землі та які податки доведеться сплатити під час продажу тощо.

Покупець отримає вичерпну інформацію щодо всіх умов покупки землі та збору необхідної документації. А орендар довідається про свій пріоритет при викупі землі та принцип реалізації переважного права, а також про різні важливі нюанси дії договору оренди.

Крім того, на сторінці "Земельна реформа" на "Дія.Бізнес" кожен знайде довідкові матеріали та інструкції щодо користування земельною ділянкою, а також стосовно купівлі й продажу земельної ділянки.

Земельна реформа задумувалася та реалізовувалася, виходячи з трьох основ, які ми хотіли гарантувати українцям: володіти, користуватися та розпоряджатися своєю землею. 1 липня 2021 року вони це право отримали. Ми сьогодні робимо все, щоб це право реалізовувалося прозоро, доступно, зрозуміло, легко та максимально повно. Кожен українець має знати, які можливості перед ним відкрила земельна реформа та, зокрема, ринок землі. І мати змогу повною мірою ці можливості реалізовувати, – заявив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

Нагадаємо, що на порталі "Дія" з'явилась нова послуга. Відтепер заяву на "будівельну амністію" можна подати онлайн, за кілька кліків.

Читайте також