На українців взимку очікують віялові відключення по 5-8 годин - експерт

Це може статися, у випадку відключення 2-3 енергоблоків на одній з українських АЕС
Головне
На українців взимку очікують віялові відключення по 5-8 годин - експерт
лампа, електроенергія (Фото: pixabay)
6 Жовтня 2022, 20:34
читать на русском

Повномасштабне російське вторгнення в Україну та енергетична криза можуть зробити неминучими віялові відключення електроенергії під час опалювального періоду.

Про це в інтерв'ю УНІАН заявив експерт Інституту енергетичних стратегій і колишній начальник пресцентру НАК "Нафтогаз України" Юрій Корольчук.

Що стосується електроенергії, навіть без Запорізької АЕС нам вистачає наявного обсягу і зиму ми можемо пройти, - зазначив експерт.

Він також додав, що Україні вистачить наявних запасів вугілля, але за умови працюючих енергоблоків.

У нас і вугілля достатньо, десь 2,5 мільйона тонн - зі скороченням споживання електроенергії промисловістю, населенням, нам цього вистачає. Але в умовах, якщо стабільно працюватимуть всі блоки атомної електростанції. У ситуації зупинки блоку або двох блоків, випаде тисяча або дві тисячі мегаватів, і тоді, скоріш за все, будуть вдаватися до віялових відключень, тобто контрольованого процесу обмеження споживання електроенергії. Я не думаю, що буде проблемою пережити 5, 6 або 8 годин без електроенергії. Якщо це все буде контрольовано. У 90-х роках таке було. Не прям таке, не можна порівнювати, але було, - заявив експерт.

Корольчук також зазначив, що Україні має вистачити газу власного видобутку.

В умовах зменшення споживання газу промисловістю і населенням нам вистачає газу власного видобутку. Слава Богу, що вона зберігається - зменшилася, але не суттєво. Добували 20, будемо добувати 18 мільярдів кубометрів. Це невелике падіння в умовах війни. Ми закачаємо до початку опалювального сезону в підземні сховища десь 14,5 мільярда. Планували 15, але вийде 14,5. Вистачить і 12 мільярдів кубометрів, - зазначив експерт.

Нагадаємо, міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов стверджує, що жодних віялових відключень цього зимового сезону не планується.

Читайте також

1