На Закарпатті чиновник "прикривав" незаконне видобування корисних копалин

Збитків державі завдали на 56 мільйонів гривень
На Закарпатті чиновник "прикривав" незаконне видобування корисних копалин
Фото: ssu.gov.ua
22 Вересня 2021, 23:04
читать на русском

Служба безпеки України у Закарпатській області викрили масштабну схему розкрадання природних ресурсів у річищі річки Тиса та на її притоках.

Як повідомила пресслужба СБУ, "прикривав" тіньовий видобуток піщано-гравійної суміші під виглядом розчищення та регулювання річищ гірських рік керівник управління державного водного господарства.

При цьому збитки держави від протиправної діяльності тільки цього чиновника оцінено у понад 56 млн грн.

Слідство з'ясувало, що посадовець, до обов’язків якого входить збереження місцевої екосистеми, погодився "заплющити очі" на її руйнування. Натомість надав підприємцям повний безконтрольний доступ для проведення робіт без жодних дозволів.

Наразі керівнику міжрайонного управління водного господарства повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Фото: ssu.gov.ua

Також раніше за матеріалами СБУ повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 240 (порушення правил охорони або використання надр, незаконне видобування корисних копалин) Кримінального кодексу України його "партнерам" по оборудці, п'ятьом керівникам приватних підприємств. Збитки держави від їх "підприємницької діяльності" оцінено у понад 76 млн грн.

Тривають слідчі дії для виявлення та притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до функціонування протиправної схеми.

Встановлено, що цей тіньовий промисел призвів до повного руйнування ґрунтового покриву та рослинності, для відновлення яких знадобляться десятки років.

Нагадаємо, що на Кіровоградщині колишній директор підприємства незаконно займався видобутком корисних копалин, що призвело державі збитків на суму понад 33 мільйони гривень.

Читайте також

1