На Закарпатті "воскресли" бджоли, які загинули через Укрпошту

В Укрпошті переконують, що з комахами все в порядку
На Закарпатті "воскресли" бджоли, які загинули через Укрпошту
Фото: Віталій Глагола Телеграм

Укрпошта стверджує, що у 118 ящиках із 300, які 13 травня прибули до Іршавського відділення Укрпошти, перебувають живі бджоли - комахи відновлюють активність.

Про це повідомила пресслужба "Укрпошти" з посиланням на Закарпатську дирекцію підприємства.

Комахи, які ще вчора здавалися мертвими, імовірно, перебували в стадії пригнічення або спокою. Зараз комахи відновлюють активність, - пишуть в Укрпошті.

Як пояснили в Спілці пасічників України, стан пригнічення у бджіл спричиняє нестача свіжого повітря, особливо, якщо кількість бджіл перевищує рекомендовану норму: через те, що велика кількість бджіл активно рухається всередині коробки, температура в ній підвищується, а вентиляція в кузові не регулюється.

Також бджоли можуть увійти в стан підвищеної активності і через надмірну вологість, яку бджоли не можуть виділити зі свого організму, що може призвести до запарювання, якщо в рамці замість меду свіжий нектар, - заявили у пресслужбі.

Коробки з бджолами наразі повертають відправникам, які вже формують нову партію комах для відправлення. Частину "реанімованих" бджіл відправники планують повторно переслати замовникам.

Укрпошта наразі єдиний поштовий оператор, який здійснює доставлення бджіл в межах України. Ми поділяємо відповідальність за товари, які клієнти доставляють Укрпоштою. Проте працівники Укрпошти не є фахівцями з бджолярства. Бджолярі перед відправкою мають переконатися, що умови пакування і доставлення придатні для того, щоб перевозити бджіл. Також звертаємо увагу, що Укрпошта не спеціалізується на доставлення бджіл - відповідно, ящики з бджолами перевозяться у тих самих машинах, в яких і решта відправлень, - йдеться у повідомленні компанії.

Читайте також

Нагадаємо, 12 травня бджолярі із Іршави і Виноградова надіслали Укрпоштою до замовників спеціальні пакети із бджолами, маткою і розплодом. Бджоли загинули у дорозі від спеки і нестачі кисню. 400 спеціальних пакетів працівники Укрпошти везли у звичайній вантажівці Hyundai. Через відсутність кисню і відсіків для провітрювання усі вісім мільйонів бджіл не вижили. Це виявили в Ужгороді за кілька годин після відправлення, повідомили отримувачі вантажу.

1