Народного депутата підозрюють у несплаті 97 мільйонів гривень податків

Генеральна прокурорка повідомила деталі розслідування
Головне
Народного депутата підозрюють у несплаті 97 мільйонів гривень податків
Вручення підозри народному депутатові Фото: Ірина Венедіктова у Фейсбук

Прокурори повідомили про підозру народному депутатові України в умисному ухиленні від сплати податків на понад 97 млн грн.

Про це повідомила генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова на своїй сторінці у Фейсбуці.

За її словами, слідством встановлено, що підозрюваний розпочав у 2012 році господарську діяльність щодо будівництва у с. Петропавлівська Борщагівка та с. Софіївська Борщагівка на Київщині багатоквартирних житлових будинків задля отримання прибутку від подальшого продажу квартир та нежитлових приміщень в них.

При цьому реєстрації суб’єкта господарської діяльності у формі фізичної особи-підприємця чи юридичної особи не здійснив. Після завершення зведення будинків, він зареєстрував на себе право власності на 1221 об’єкт нерухомого майна в них. Протягом 2015-2020 років уповноважена ним через довіреність особа продавала нерухомість та передала йому понад 360 млн грн доходу від цих операцій, - повідомила Венедіктова.

Читайте також

За інформацією генпрокурорки, доходи від реалізації квартир та нежитлових приміщень підозрюваний декларував, як доходи фізичної особи від продажу власного майна, а не від підприємницької діяльності, із застосуванням ставки податку в розмірі 5% замість 18%.

Попередньо, за даними експертизи, таким чином народний депутат ухилився від сплати податку на доходи фізичних осіб та податку на додану вартість на загальну суму понад 97 млн грн.

За даними ЗМІ, мова йде про народного депутата з групи "За майбутнє" Віктора Мялика, який володіє фірмою ТОВ "МДС-БУД", зареєстрованій у селі Софіївська Борщагівка під Києвом.

Сторінка Мялика у Фейсбуці

Його фірма займається будівництвом житлових і нежитлових будівель, купівлею та продажем нерухомого майна.

1