Науковці представили зразок української вакцини проти коронавірусу

Зеленський відзначив історичність розробки українських науковців
Головне
Науковці представили зразок української вакцини проти коронавірусу
Нарада Зеленського щодо вакцини проти коронавірусу Фото: пресслужба президента
20 Жовтня 2020, 18:24
читать на русском

Президенту України представили розробки оригінального українського кандидата у вакцини проти коронавірусної хвороби COVID-19.

Розробники представили результати доклінічної фази дослідження оригінального українського кандидата у вакцини. Ці дослідження тривали шість місяців і включають наявність нейтралізації вірусу COVID-19 у культурі інфікованих клітин людини.

Цей кандидат оригінальної української вакцини створюється на основі унікального підходу, - зазначається у повідомленні пресслужби президента.

На нараді сторони обговорили, хто, коли та в які терміни забезпечить проходження клінічних фаз, а також логістику майбутньої співпраці всіх дотичних відомств для забезпечення виготовлення вакцини та її використання в разі успішного проходження всіх фаз.

Читайте також

Один із розробників – міжнародний експерт у галузі охорони здоров’я та епідеміології, доктор медичних наук Михайло Фаворов – відзначив, що нинішня розробка дає змогу припустити, що майбутній препарат допоможе боротися і з новими видами коронавірусних інфекцій, які постійно мутують. Він також додав, що є дуже позитивним фактом те, що досі в Україні не було стрибка летальності порівняно зі зростанням кількості хворих.

Президент Володимир Зеленський відзначив історичність цієї зустрічі та розробки.

Я надзвичайно радий, що ця зустріч відбулася. Йдеться і про високі шанси розробки нашої унікальної оригінальної української вакцини проти COVID-19, і про перший крок до того, щоб відновити виготовлення вакцин в Україні. Держава буде підтримувати вироблення цієї вакцини. Результати, які ви представили, вже показують позитивну тенденцію, – сказав глава держави.

Читайте також

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пообіцяв всіляко сприяти подальшим крокам у проходженні всіх наступних фаз.

Про деталі та подальші кроки у проходженні фаз дослідження вакцини повідомлятиметься відповідно до можливостей розкриття інформації, - зазначили у пресслужбі.

Нагадаємо, 16 жовтня стало відомо, що дві лабораторії, які працюють над створенням української вакцини проти коронавірусної інфекції, отримали більше 1 млн грн на реалізацію дослідницьких робіт.