НАЗК перевіряє автівки заступника глави ОП Тимошенка

Тимошенка не раз помічали за кермом мегадорогих авто під час війни
Головне
НАЗК перевіряє автівки заступника глави ОП Тимошенка
Кирило Тимошенко / Фото: president.gov.ua
12 Грудня 2022, 19:34
читать на русском

Національне агентство із запобігання корупції проводить перевірку заступника голови офісу президента Кирила Тимошенка щодо користування ним під час війни автомобілем Porsche Taycan.

Про це в інтерв'ю “Цензо.Нет” повідомив голова НАЗК Олександр Новіков.

“НАЗК проводить перевірку за відповідною інформацією в ЗМІ”, - сказав він у відповідь на запитання журналістки, чи проводяться якісь перевірки щодо машин Кирила Тимошенка.

Новіков додав, що перевірки та подання декларацій, в тому числі і партій, є однією із умов для надання допомоги іноземними партнерами.

Водночас він не став уточнювати якихось деталей щодо процесу перевірки Кирила Тимошенка.

Нагадаємо, журналісти видання УП встановили, що заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко під час воєнного стану роз’їжджає на автомобілі "Porsche Taycan" 2021 року, вартістю $100 тисяч.

Журналісти з’ясували, що автомобіль належить ТОВ "Новем Логістик", яке розташоване за адресою Паркова дорога,16-а. Єдиним власником компанії є непублічний бізнесмен Вемір Давітян.

У коментарі УП Тимошенко підтвердив, що автомобіль належить Давітяну. За словами заступника ОП, він користався "Porsche"  3 - 4 рази, і повернув його ще декілька місяців назад.

Водночас за даними УП, Тимошенко використовував це авто щонайменше вдвічі більше часу.

Також Давітян у коментарі УП сказав, що  надавав машину на "тест-драйв", оскільки вона йому "не підійшла". При цьому на наявних у редакції матеріалах із камер "Безпечного міста" Давітян не був зафіксований за кермом цього авто жодного разу.

Повідомляється, що у власності Тимошенко та його дружини, відповідно до даних його декларації за 2020 рік, вже перебували "BMW X5" 2019 року, "Porsche Macan" 2017 року, "Volkswagen Caravelle" 2014 року.

Крім того, наприкінці жовтня журналісти BIHUS info повідомили, що Тимошенко їздить на позашляховику "Chevrolet Tahoe", який компанія "General Motors" передала Україні для вивезення громадян із зони бойових дій і гуманітарних місій. Після цього Тимошенко заявив, що більше не буде використовувати "Chevrolet Tahoe", яке було надано Україні для гуманітарних цілей, і попросив передати його у прифронтові райони за призначенням.

1