Новий смертельний вірус виявили в Китаї: які симптоми

Його назвали "Лан'я"
Новий смертельний вірус виявили в Китаї: які симптоми
Вірус, лікар, лабораторія Фото: afro.who.int
12 Серпня 2022, 05:02
читать на русском

У Китаї геніпавірусом заразилися 35 людей у китайських провінціях Шаньдун і Хенань. Вірус ідентифікували як потенційно смертельний і назвали LayV або "Лан'я".

Про це повідомляє Express.

Зазначається, що за даними Тайванського центру з контролю за захворюваннями, новий вірус "Лан'я", який є геніпавірусом, може призвести до смерті в разі зараження. Новий небезпечний для людини вірус був офіційно ідентифікований минулого тижня, хоча його виявили ще 2018 року в Китаї.

Повідомляється, що переносниками нового вірусу "Лан'я" є землерийки. Саме від цих тварин і відбулося зараження перших 35 осіб, тому поки немає даних про те, що цей вірус передавався від людини до людини. Також під час дослідження вчені виявили новий вірус у 2% домашніх кіз і в 5% собак.

Зазначається, що усі люди, які заразилися новим вірусом, мають симптоми, які дуже нагадують грип. Люди, які заразилися, страждають від підвищеної температури, кашлю, головного болю, блювання і втоми. Також у крові хворих виявили зниження рівня тромбоцитів і лейкоцитів. Ще одним симптомом нової хвороби стало порушення нормального функціонування печінки та нирок.

Нагадаємо, що у США та ЄС майже 80% випадків захворювання на коронавірус - це новий підвид Омікрону.

Читайте також