Обшуки у Коломойського: в "Укрнафті" та "Укртатнафті" присвоїли 40 мільярдів гривень (фото)

Топменеджмент "Укртатнафти" отримав підозри у злочинах
Головне
Обшуки у Коломойського: в "Укрнафті" та "Укртатнафті" присвоїли 40 мільярдів гривень (фото)
1 Лютого 2023, 16:26
читать на русском

Служба безпеки в результаті обшуків викрила масштабні схеми привласнення 40 млрд гривень на компаніях "Укрнафта" та "Укртатнафта", за результатами чого топменеджмент другої компанії отримав підозри.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Як встановили правоохоронці, протиправні механізми були поєднані з ухиленням від сплати податків і легалізацією коштів, здобутих злочинним шляхом.

Своєю чергою в СБУ нагадують, що ПАТ "Укрнафта" є найбільшою нафтовидобувною компанією нашої країни, а ПАТ "Укртатнафта" - нафтопереробною.

Наразі у рамках кримінальних проваджень документуються 10 епізодів злочинної діяльності. А саме, йдеться про виведення великих партій нафтопродуктів на афілійовані компанії, ухилення ними від сплати податків, створення безнадійної заборгованості нафтопереробного і нафтовидобувного заводів, що призвело до знецінення та зниження вартості їхніх активів.

Слідство встановило, що махінації проводилися в інтересах фактичних власників і бенефіціарів компаній. Тож на основі цього СБУ спільно з Бюро економічної безпеки провела низку обшуків.

Вони здійснювалися за місцем проживання фактичних власників і топменеджменту фінансово-промислової групи, до якої входять ці компанії, а також за адресами ймовірного зберігання нафтопродуктів у різних регіонах України. Зокрема, обшуки відбулися і вдома у олігарха Ігоря Коломойського.

"За результатами слідчих дій топменеджменту ПАТ "Укртатнафта" оголошено про підозри у вчиненні кримінальних правопорушень", - заявили в СБУ.

Нагадаємо, на початку вересня 2022 року НАБУ та САП повідомили 8 особам про підозру в заволодінні майном та коштами "Укрнафти". Сам Коломойський не проходив як обвинувачений у цій справі, хоча і є власником "Укрнафти". 18 вересня детективи НАБУ провели обшук в олігарха Ігоря Коломойського за місцем його проживання на курорті Буковель.

1