Офіс президента розглядає три варіанти отримання вакцин від COVID-19 для українців

Україна шукає шляхи отримання вакцин від коронавірусної хвороби
Головне
Офіс президента розглядає три варіанти отримання вакцин від COVID-19 для українців
Тест на коронавірус (фото: Pexels)
12 Жовтня 2020, 15:28
читать на русском

В Офісі президента вважають, що Україна може отримати вакцину від COVID-19 трьома шляхами: через механізм COVAX, завдяки виробництву відповідних препаратів на своїх потужностях, якщо країни Євросоюзу передаватимуть їй свої надлишки отриманих вакцин.

Про це повідомив заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Жовква зазначив, що Україна постійно порушує питання отримання вакцин від коронавірусної хвороби нового типу в переговорах із керівництвом ЄС. Уже укладено угоди з двома компаніями, йдуть перемовини ще з чотирма компаніями.

Представник Офісу президента зазначив, що в Євросоюзі пріоритет при укладанні угод із компаніями щодо певної кількості вакцин надаватимуть державам-членам ЄС, але Україна вже заявила "базову кількість вакцин", необхідних для неї.

За словам Жовкви, отримання вакцин може відбуватися декількома шляхами.

Перше – дійсно президент Зеленський заявив, що у нас сьогодні вже існують фармацевтичні потужності, які готові виробляти таку вакцину в Україні. Безумовно, якщо тим компаніям підійдуть наші виробничі потужності, така вакцина швидше потрапить до України. Бо, очевидно, що виробляючи її для інших країн, ми також будемо виробляти її для себе за відповідними угодами, - відзначив Жовква.

Заступник керівника стверджує, що це один шлях. Але тут мають між собою говорити спеціалісти, фармацевти, подивитися на наші потужності, оцінити їх. Він також вважає їх доволі потужними, ефективними і сучасними.

Другий варіант – якщо ми говоримо навіть про вакцину для держав-членів ЄС, насамперед, то є можливість у цих держав, за наявності надлишку вакцини від COVID-19 в їх країнах, говорити про продаж її для третіх країн, зокрема для України, - відзначив заступник.

Читайте також

І третій шлях – з огляду на те, що ми ведемо діалог, приєдналися до відповідних механізмів щодо державних закупівель, ми можемо бути в черзі з країн-партнерів, - заявив Жовква.

Ці три шляхи всі є реальними. Можливо, всі з них якраз і будуть реалізовані.

Я думаю, що на той час, коли вакцина вже буде вироблена, випробувана і поставлена на виробництво, Україна точно не буде пасти задніх в отриманні цієї вакцини. Але поки що ми говоримо лише про теоретичні речі, - додав політик.

Жовква також відзначив, що про вакцину йшлося і під часу візиту української делегації до Великої Британії, адже "британські компанії вже на виході щодо тестування вакцини".

Зокрема, британському прем'єру Борису Джонсону українська сторона запропонувала потужності українських підприємств.

За словами заступника голови Офісу Володимира Зеленського, Джонсон "одразу відреагував і сказав, що це дуже цікава ідея", і сказав, що відповідні відомства двох країн мають щодо цього співпрацювати.

Можливо, британську вакцину можна буде навіть швидше отримати, - припускає Жовква.

Читайте також

Нагадаємо, що 6 жовтня народний депутат від ОПЗЖ Віктор Медведчук зустрівся з російським президентом Володимиром Путіним. Зустріч відбулась у Ново-Огарьово, у резиденції президента РФ, де український політик заявив, що громадяни його країни вимагають захисту, і вакцинація - це найнадійніший спосіб. Медведчук попросив вакцину "Супутник V" у Путіна, яку вже вже перевірив на собі і своїй сім'ї.