"Омікрон" заразніший за "Дельту" і вражає переважно молодих – МОЗ

Середній вік хворих на "Омікрон" - 30,8 року
"Омікрон" заразніший за "Дельту" і вражає переважно молодих – МОЗ
Медики, лікарі у захисних костюмах, коронавірус, карантин Фото: УНІАН
14 Січня 2022, 20:58
читать на русском

У МОЗ України розповіли, що відомо про новий штам "Омікрон" за попередніми результатами наукових досліджень у світі.

Про це йдеться у телеграм-каналі МОЗ.

Зазначається. що "Омікрон" частіше призводить до інфікування в домашніх осередках у порівнянні зі штамом "Дельта".

Новий штам має менший інкубаційний період. У середньому він становить 3 доби.

Відбувається також зсув захворюваності на штам "Омікрон" у більш молоду вікову групу. Якщо середній вік осіб, хворих на штам "Дельта", був 38,3 року, то на "Омікрон" – 30,8 року.

Збільшується ризик повторного зараження – реінфекції. У випадку із "Дельтою" він становив близько 2,5%, для "Омікрону" – у понад 5 разів вище, 13%.

Попередньо, "Омікрон" у 2,9 раза більш інфекційний, ніж "Дельта". Тобто новий штам більш заразний у порівнянні із "Дельтою".

У країнах, де він вже виявлений, подвоєння випадків зараження на рівні спільноти відбувається в 1,53 дня.

Наразі немає інформації для оцінки будь-якої зміни тяжкості інфекції, яку спричиняє "Омікрон". Попередні дані свідчать, що нових незвичних симптомів у хворих на вказаний штам не спостерігається.

Дані вказують на зниження ризику госпіталізацій серед інфікованих цим штамом. Хоча зростання кількості заражень може спричинити і велике навантаження на медичну систему. У порівнянні зі штамом "Дельта", випадки захворювання на "Омікрон" мають на 15-20% менший ризик будь-якої госпіталізації та на 41% менший ризик госпіталізації з перебуванням протягом 1 або більше ночей в лікарні.

Ризик надходження у відділення екстреної допомоги чи госпіталізації для "Омікрону" є вполовину меншим, ніж для "Дельти". Лише 0,6% хворих на Omicron були госпіталізовані, у порівнянні з 1,6% хворих на інші штами коронавірусної хвороби.

Водночас дані щодо госпіталізацій не є остаточними, адже у багатьох країнах все ще існує затримка між діагностикою захворювання та безпосередньо госпіталізацією. До того ж переважна більшість досліджень були проведені у країнах, де вже високий рівень охоплення щепленнями, а тому до лікарень потрапляє менше людей.

У МОЗ наголосили, що правильне використання масок, дотримання дистанції, регулярне миття рук та вакцинація проти COVID-19 як і раніше залишаються ефективними та простими заходами, щоб вберегтися від інфікування будь-яким штамом.

Нагадаємо, в Україні вже три області перейшли у "помаранчевій" зоні карантину через погіршення COVID-показників. Йдеться про Івано-Франківську, Херсонську та Сумську області.

Читайте також

1