Парламент ухвалив закон про надання допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами

Також новий закон встановлює вартість пакунків малюка
Парламент ухвалив закон про надання допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами
Пакунок малюка (Фото: ВРУ)
30 Березня, 15:20
читать на русском

Верховна Рада ухвалила за основу та в цілому закон про надання допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами та ефективного використання бюджетних коштів при фінансуванні одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка".

Про це йдеться у телеграм-каналі Верховної Ради України.

Ухвалений законопроєкт №5064 визначає органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновлювачів, опікуна, піклувальника) закладами, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами.

Крім того, закон  встановлює вартість одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" у розмірі трьох прожиткових мінімумів на 1 січня відповідного бюджетного року (раніше - не менше трьох прожиткових, і на дату видачі).

Читайте також

Нагадаємо, у жовтні минулого року президент Володимир Зеленський (досьє Володимира Зеленського) підписав закон, який передбачає відновлення видачі "пакунків малюка" батькам після народження дитини. Документ відновлює надання батькам одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка". Така допомога видаватиметься протягом 30 днів після народження дитини.

Видаватимуть "пакунки малюка" у закладах охорони здоров'я, зокрема у пологових будинках. Якщо у медзакладі немає такої допомоги, її можна отримати в органах соціального захисту за місцем проживання або перебування.

Крім того, Кабінет Міністрів має затвердити порядок надання "пакунка малюка", передбачивши з 1 липня 2021 року можливість за бажанням батьків отримати замість натуральної допомоги відповідні кошти.