Пенсіонерів можуть позбавити виплат: кого і в яких випадках

Коли держава може припинити виплату пенсії громадянину
Пенсіонерів можуть позбавити виплат: кого і в яких випадках
Пенсіонери Фото УНІАН
22 Грудня 2021, 10:49
читать на русском

Пенсійний Фонд може позбавляти виплат певну категорію пенсіонерів, якщо з їхньої вини виникла переплата пенсії.

Механізм припинення виплат пояснює сайт "На пенсії".

Зокрема, варто знати, що якщо пенсіонер працевлаштувався, то перерахунок мінімального розміру пенсій чи доплат за понаднормовий страховий стаж не проводиться (коли збільшується розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність). Адже пенсія перераховується, коли збільшується прожитковий мінімум.

Також пенсіонери, які не працюють, що виховують неповнолітніх осіб, отримують щомісячну надбавку в 150 грн. А після працевлаштування її виплата припиняється.

В тому разі, якщо пенсіонер працевлаштувався за фахом (що дає право отримувати пенсію за вислугу років), то пенсійні виплати можуть взагалі припинитися.

У випадку, коли пенсіонер вчасно не повідомив орган Пенсійного Фонду про факт свого працевлаштування, виплата пенсії теж може бути припинена. Зазначається, що подати дані про це потрібно протягом 10 днів. Навіть якщо пенсіонер не зробить це самостійно, інформація так чи інакше стане відома ПФУ. Адже органи Фонду регулярно перевіряють свої дані з державними реєстрами загальнообов’язкового державного страхування, фізичних та юридичних осіб-підприємців. І вже на дату такого звіряння нараховують суму надмірно сплачених пенсійний виплат.

Наголошується, що в ч. 1 ст. 50 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", зазначено, що сума надмірно виплаченої внаслідок зловживань з боку пенсіонера пенсії, може бути повернена пенсіонером у добровільному порядку. Якщо він відмовляється повернути кошти державі, вони будуть стягуватися.

Нагадаємо, голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що в майбутньому дія "економічного паспорта" може розширитись і на пенсіонерів. 

Читайте також

1