Під час війни в Україні безвісти зникли понад сім тисяч військовослужбовців

Частина з них перебуває у полоні
Важливо
Під час війни в Україні безвісти зникли понад сім тисяч військовослужбовців
Полон, війна в Україні / Фото: t.me/DIUkraine
11 Липня 2022, 17:07
читать на русском

За час війни в Україні понад сім тисяч військових вважаються зниклими безвісти, частина з них – у полоні.

Про це заявив уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко у коментарі "Суспільному".

Якщо ми говоримо про військових, то розуміймо, хто такі військові. Є ВСУ, є Нацгвардія, є прикордонники, є СБУ і це різні інституції. Вони не входять в цифру, яку дає ЗСУ. ЗСУ дає дані про дві тисячі зниклих військових. Наш колцентр має орієнтовно 7200 людей. Наприклад, полк "Азов" — це Нацгвардія, і там також є безвісти зниклі. Вони не вийшли на звʼязок з рідними, коли вони вийшли з "Азовсталі", — зазначив Котенко.

Він пояснив, що більшість зі зниклих військових живі та перебувають у полоні.

Зокрема це стосується військових 1 батальйону 36 бригади:

Ми знаємо, що їх вивезли на росію. По-перше, треба зрозуміти, скільки там є людей. Якщо їх більше сотні, то ми розуміємо, що практично весь батальйон — у полоні. Звʼязку із ними все ще немає, тому вони вважаються безвісти зниклими. Рано чи пізно вони потраплять у список на обмін і вони повернуться додому. Ось це той випадок, коли ми точно знаємо, що безвісти зниклі — живі.

Нагадаємо, що в Україні запровадили фінансову підтримку родичів українських військовослужбовців, які потрапили у полон, чи зникли на війні.

Читайте також

1