Підозру у держзраді оголосили ексміністру оборони Єжелю, який сприяв окупації Криму

Колишній міністр підозрюється у вчиненні державної зради за попередньою змовою групою осіб
Підозру у держзраді оголосили ексміністру оборони Єжелю, який сприяв окупації Криму
Михайло Єжель/ фото з відкритих джерел
8 Серпня 2022, 17:38
читать на русском

Слідчі ДБР повідомили про підозру у держзраді колишньому міністру оборони України Михайлу Єжелю, який, погодивши підписання Харківських угод, сприяв росії в окупації АР Крим.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Адмірал, який у свій час був Головнокомандувачем Військово-Морських Сил України погодив весь пакет документів, необхідних для імплементації Угоди між Україною та росією з питань перебування чорноморського флоту російської федерації на території України від 21 квітня 2010 року, так звані Харківські угоди.

Проєкти цих документів колишній Міністр погодив навіть не відвідавши засідання Кабінету Міністрів України 21 квітня 2010 року, на якому вони обговорювались, а також без проведення обов’язкової правової експертизи щодо відповідності проєкту Угоди Конституції та законам України.

Через це були створені умови для продовження перебування чорноморського флоту рф на території України на 25 років, що сприяло нарощуванню військової техніки та особового складу збройних сил російської федерації, модернізації та заміні корабельного складу, літальних апаратів, основних озброєнь чорноморського флоту російської федерації, які перебували на території України та надалі були використані під час анексії АР Крим та міста Севастополя у 2014 році, замість їх зменшення та виведення з території України, відповідно до умов базових Угод.

Єжель підозрюється у вчиненні державної зради за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 КК України). Кримінальне провадження здійснюється за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Нагадаємо, що ДБР повідомило про підозру у державній зраді колишньому заступнику секретаря Ради нацбезпеки та оборони Володимиру Сівковичу та трьом співробітникам фсб рф.

Читайте також

1