Підприємці-протестувальники намагалися взяти штурмом Верховну Раду

Головне
Поки що ФОПівці не зайшли до будівлі парламенту
Головне
Підприємці-протестувальники намагалися взяти штурмом Верховну Раду
Штурм Верховної Ради (скріншот відео)
17 Листопада, 16:39
читать на русском

Підприємці намагалися прорватися до Верховної Ради після того, як дізналися, що нардепи провалили голосування відтермінування обов'язкового встановлення касових апаратів для малого бізнесу.

Відео штурму очевидці масово викладають у соцмережах.

Як повідомляють очевидці, штурм почав один із організаторів мітингу. Він переліз через паркан, встановлений поліцейськими. За ним прорвати кордони поліції намагалися ще у кількох місцях. Однак, правоохоронці жорстко стримували мітингувальників, застосовуючи сльозогінний газ. Є затримані.

Наразі поліцейським вдалося зупинити штурм, однак протестувальники не розходяться і чекають, поки депутати почнуть виходити з будівлі парламенту.

Також відомо, що представники підприємців пройшли у приміщення Ради для перемовин із нардепами.

Нардепка від "ЄС" Ірина Геращенко вже заявила, що партія ініціює відставку голови фінансового комітету Ради Данила Гетманцева.

За останніми даними, сутички з поліцією відновилися. Силовики намагаються кільцем оточити протестувальників.

Нагадаємо, Верховна Рада на засіданні 17 листопада відхилила у повторному першому читанні проєкт закону, що відтерміновує застосування реєстраторів розрахункових операцій (касових апаратів) для ФОПів 2-4 категорій (4313-д). За ухвалення документу проголосували лише 17 нардепів (13 "слуг народу" та 4 позафракційні).

Документ передбачав перенесення термінів введення касових апаратів з 1 квітня 2021 року на 1 січня 2022 року.

У разі добровільного встановлення та початку застосування касових апаратів ФОП 2-4 груп, які не мають обов’язку їх застосовувати, з 1 січня 2021 року передбачалося право на отримання одноразової грошової допомоги з бюджету.

Окрім цього, передбачалося пом’якшення відповідальності за порушення порядку застосування РРО, включно зі звільненням від відповідальності суб’єктів господарювання, які проводять розрахункові операції без використання режиму попереднього програмування найменування товару, збільшення до двох мінімальних заробітних плат різниці суми залишку готівки в касі для незастосування штрафу, звільнення від штрафу пов’язаного зі створенням та зберіганням інформації на контрольній стрічці та за неподання до контролюючих органів звітності, пов’язаної із застосуванням програмних РРО.

Проти цього проєкту протестували самі підприємці через вибіркове відтермінування введення касових апаратів. Зокрема, для ризикових категорій (інтернет-торгівля, ліки, ювелірні вироби, складна техніка, туристичні агенції, готелі) відтермінування не передбачалося, вони мали обов'язково використовувати РРО з 1 січня 2021 року.