План мирного врегулювання ситуації на Донбасі лежить на столі - Єрмак

Головне
Фінальним етапом цього плану є проведення місцевих виборів в ОРДЛО
Головне
План мирного врегулювання ситуації на Донбасі лежить на столі - Єрмак
Андрій Єрмак (фото: УНІАН)
4 Жовтня, 11:10 295
читать на русском
Глава Офісу Президента Андрій Єрмак заявив, що Україна має план мирного врегулювання ситуації на Донбасі, який уже "лежить на столі" й очікує "відповіді від наших візаві".

Про це він повідомив в ефірі Україна 24.

Сьогодні український план мирного врегулювання лежить на столі. У цього плану в кінці є те, чого так хоче український народ, і чого, сподіваюся, чекають всі прогресивні країни і наші партнери, і чого в першу чергу чекають жителі Донбасу, чекають наші військові, їхні сім'ї, - сказав Єрмак.

Він додав, що фінальним етапом цього плану є проведення місцевих виборів в ОРДЛО.

Сьогодні ось він, український план, щось там можна уточнити. Якщо ви "за" - вперед. Його можна чітко окреслити в термінах й закінчити цю війну. Якщо ви (кажете) "ні" - скажіть голосно про це всім, що ви не хочете припинення війни в Україні. Звісно, фінальним етапом цього плану є проведення місцевих виборів на підставі українського закону й Копенгагенської конвенції. Відповідно, при підготовці до цих виборів є певний термін, протягом якого необхідно підготувати (вибори): демілітаризувати, забезпечити режим безпеки на непідконтрольних територіях, - зазначив чиновник.

Також глава ОП заявив, що Україна повинна повернути свою територію, забрати контроль над держкордоном і тоді, вже на демілітаризованій зоні, на Донбасі відбудуться демократичні вибори.

За його словами, у міжнародних партнерів не виникає сумнівів щодо позиції України.

Нагадаємо, що заступник голови фракції "Слуга народу" Микола Тищенко увійшов до створеної парламентської групи щодо законодавчих змін для врегулювання війни на Донбасі.