Податок на авто у 2023 році: хто і як платитиме

Податок на дорогі нові авто становить 25 тисяч гривень
Важливо
Податок на авто у 2023 році: хто і як платитиме
Автомобіль, євробляхи фото: pexels
2 Січня 2023, 14:26
читать на русском

В Україні відклали запровадження обов'язкового техогляду авто до закінчення повномасштабної війни, а ось 25 тисяч гривень податку на автомобіль у 2023 році деяким доведеться заплатити. Це стосується машин не старших за п'ять років, вартість яких становить понад 2,512 млн грн (375 мінімалок).

Такі норми прописано у 267-й статті Податкового кодексу України.

Ставку транспортного податку встановлено на рівні 25 тисяч гривень у календарний рік за кожен автомобіль, який підпадає під оподаткування.

За транспортні засоби, придбані протягом року, податок потрібно сплачувати з місяця реєстрації автомобіля. Податкова декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на машину, а податок сплачується, починаючи з місяця, у якому виникло таке право.

Якщо такий податок не сплачено протягом 60 днів, сума починає зростати. У перші 90 днів – плюс 10%; після 90 днів – 20%. Також у цьому випадку автомобіль чи інше майно можуть заарештувати (так звана податкова застава). При цьому користуватися машиною можна й у заставі, проте продавати чи дарувати її заборонено.

Водночас податкова може вилучити авто, продати його, з отриманої суми отримати платіж, а кошти, що залишилися, повернути вже колишньому власнику машини.

Нагадаємо, в Україні розглядають можливість введення нового виду податків, що піде на фінансування Збройних сил України.

Читайте також

1