Понад 40% українців працюють, але все одно бідні

Їм важко забезпечити собі нормальне життя
Понад 40% українців працюють, але все одно бідні
Бідність (фото: pexels)

В Україні рівень бідності серед громадян, які працюють, становить 42,4% за минулий рік. Така частка людей не змогли забезпечити гідне життя собі та своїй родині.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

За результатами першого півріччя 2020 року рівень бідності за абсолютним критерієм (витрати, нижчі від фактичного прожиткового мінімуму) серед працюючого населення становить 42,4%. Тобто така частка працюючого населення не могла забезпечити гідне життя собі та своїй родині, - сказано в повідомленні.

Читайте також

Очільниця комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова пояснила, що для подолання бідністю уряд запровадив відповідну стратегію, яка спрямована на збільшення доходів громадян, на доступність для населення соціальних послуг та інфраструктури. А також на мінімізацію бідності найбільш вразливих верств населення.

Важливим кроком у цьому процесі стане монетизація субсидій, збільшення розміру допомоги для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Крім того, актуальними залишаються доступ до медичних послуг сільського населення, забезпечення засобами реабілітації людей з інвалідністю та інші, - пояснила Третьякова.

Нагадаємо, що пенсію в розмірі нижче або на рівні межі монетарної бідності отримують близько 80% українських пенсіонерів.