Порядок виплат субсидій та пільг змінять в Україні з 1 жовтня: подробиці

Виплати субсидій та пільг здійснюватимуться через органи ПФУ
Головне
Порядок виплат субсидій та пільг змінять в Україні з 1 жовтня: подробиці
1 Жовтня 2022, 10:05
читать на русском

В Україні з 1 жовтня буде змінено порядок виплат субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг і придбання побутового палива.

Як повідомляє пресслужба КМДА, про це йдеться в постанові Кабінету Міністрів України № 1041 від 16 вересня 2022 року.

Згідно з постановою, виплати субсидій та пільг здійснюватимуться через органи Пенсійного фонду України.

Таке рішення приймається з метою забезпечення права на належні пільги особам, які були вимушені покинути свої домівки через повномасштабну російську агресію. Таким чином, усі, хто має таке право, продовжуватимуть отримувати пільги на місцях тимчасового проживання. Особи, які вже отримують субсидії та пільги, зміни механізму на собі не відчують. Виплати будуть надходити тим способом, яким надходили до цього: на карткові рахунки чи через "Укрпошту", – пояснила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Крім того, згідно з постановою, до 1 грудня діятиме перехідний період, протягом якого нарахування субсидій та пільг здійснюватимуть органи соціального захисту населення. Після цього такі функції також перейдуть до органів Пенсійного фонду України.

Зазначена постанова передбачає внесення ряду змін до нормативних актів Уряду, якими регулюються питання призначення та виплати субсидій і пільг.

Нагадаємо, в Україні субсидії надаються сім'ям, у яких плата за житлово-комунальні послуги більша за певний для них обов'язковий платіж.

1