Послу Угорщини в Україні вручили ноти протесту

Міністерство вкотре закликало угорську сторону поважати законодавство України
Послу Угорщини в Україні вручили ноти протесту
Міністерство закордонних справ України (фото з відкритих джерел)

Міністерство закордонних справ України вручило ноту протесту послу Угорщини у зв'язку з агітацією на Закарпатті.

Сьогодні до МЗС був запрошений посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто, якому була вручена нота протесту у зв’язку з фактами політичної агітації угорських офіційних осіб на користь однієї з політичних партій на місцевих виборах України 25 жовтня 2020 року, про це йдеться у повідомленні МЗС України.

Угорському дипломату доведено позицію МЗС щодо неприпустимості виголошення у публічному просторі заяв офіційними особами Угорщини, особливо у день виборів, коли зобов’язує виборча тиша, із закликами до громадян України угорського походження голосувати за Партію угорців – Товариство угорської культури Закарпаття.

Читайте також

Такі дії угорських посадовців суперечать статті 60 Закону України "Про місцеві вибори", а також статті 57 Виборчого кодексу України, якими заборонено іноземцям брати участь у передвиборчій агітації. Усім громадянам України, відповідно до Конституції та законів України, створені рівні можливості для реалізації своїх виборчих прав у демократичний спосіб та в повній відповідності з міжнародними стандартами, - зазначили у відомстві.

Міністерство вкотре закликало угорську сторону поважати законодавство України і не вчиняти кроків, які свідчать про пряме втручання у внутрішні справи України та не відповідають добросусідському характеру українсько-угорських відносин.

Нагадаємо, керівник МЗС Угорщини закликав угорців Закарпаття підтримати на місцевих виборах конкретну партію, у МЗС звинуватили Угорщину втручання у внутрішні справи України через заяву міністра Сійярто.

1