Президент вимагає від депутатів якнайшвидше затвердити антикорупційну стратегію

Стратегія передбачає заходи для забезпечення невідворотності покарання за корупційні діяння
Президент вимагає від депутатів якнайшвидше затвердити антикорупційну стратегію
Фото: president.gov.ua
28 Вересня 2020, 21:06
читать на русском

Президент України Володимир Зеленський провів засідання Національної ради з питань антикорупційної політики, на якому був обговорений проект Антикорупційної стратегії на 2020-2024 роки.

Як повідомляє прес-служба глави держави, стратегія передбачає конкретні заходи для забезпечення невідворотності покарання за корупційні діяння.

Антикорупційна стратегія має стати фундаментом протидії корупції. Антикорупційна стратегія – це система заходів, впровадження яких може забезпечити координацію роботи правоохоронних, антикорупційних державних органів на загальнодержавному та місцевому рівнях, – зазначив Зеленський.

Читайте також

Презентуючи проект Антикорупційної стратегії на 2020-2024 роки, голова Національного агентства України з питань запобігання корупції Олександр Новіков зазначив, що створення такого документа є абсолютно необхідним кроком, адже 91% українців вважають корупцію серйозною або дуже серйозною проблемою.

Новіков прогнозує, що після реалізації документа збитки від корупції зменшаться на 200 мільярдів гривень на рік. А це, у свою чергу, сприятиме більшому залученню інвестицій.

Вже за рік-два кожен громадянин України відчує помітні результати від її впровадження, тобто у грудні 2021 року. Загалом її термін – це п’ять років. На 2025 рік передбачена фінальна оцінка Антикорупційної стратегії, – сказав він.

Читайте також

Нагадаємо, Антикорупційна стратегія містить п’ять головних принципів: оптимізація функцій державних органів та усунення їхнього дублювання, цифрова трансформація та відкриті дані, зручні й законні сервіси, нетерпимість до корупції серед населення, а також забезпечення невідворотності покарання.

Стратегія визначає вісім головних сфер, де необхідні зміни:

  • суд, прокуратура, поліція;
  • державне регулювання економіки;
  • державний та приватний сектори економіки;
  • податки та митниця; будівництво, земля, інфраструктура;
  • сектор оборони;
  • охорона здоров’я, соціальний захист;
  • система запобігання та протидії корупції в цілому.
1