П'ятеро українських моряків захворіли на малярію - один помер

Загиблий - одесит, який працював кухарем на борту корабля
Головне
П'ятеро українських моряків захворіли на малярію - один помер
Швидка медична допомога, лікарі у захисних костюмах, коронавірус (фото: УНІАН)

П'ятеро українських моряків захворіли на малярію, один з них помер.

Про це повідомляє Центр громадського здоров'я.

В Україні зареєстровано завезені випадки малярії у п’яти громадян. Усі хворі — співробітники морських суден, які курсували до країн Африки.

На початку травня в Одесі малярію підтвердили у 43-річного чоловіка. Хворий протягом останніх п’ять місяців був капітаном морського судна, яке здійснювало перевезення до портів Анголи. Чоловіка госпіталізували до приватного медичного закладу на шостий день після проявів симптомів — підвищення температури до 39 градусів, озноб, пітливість, слабкість, головний біль. До цього чоловік приймав жарознижуючі препарати.

Наступного дня після госпіталізації через погіршення стану хворого перевели до реанімації міської інфекційної лікарні. Малярію підтвердили лабораторно. Хворому проводиться специфічне лікування за схемою та дезінтоксикаційна терапія, - розповіли у ЦГЗ.

Один завезений випадок малярії став летальним. Помер 31-річний чоловік з Одеської області. Відомо, що він протягом останніх шести місяців працював кухарем на борту морського судна, яке курсувало до країн Африки.

Читайте також

У ході епідрозслідування з’ясувалося, що чоловік під час рейсу протималярійні препарати не отримував.

За запитом Лабораторного центру МОЗ на водному транспорті стало відомо, що на тому ж судні перебували шестеро моряків — наших громадян, які одночасно повернулися до України. Так, з’ясувалося, що ще двоє з них захворіли на малярію та госпіталізовані до лікувальних закладів у м. Херсон та м. Миколаїв.

Зокрема, за повідомленням із Херсонського лабцентру, хворий звернувся по медичну допомогу на сьомий день хвороби лише після телефонної розмови з колегами по судну, коли довідався, що двоє із них захворіли на малярію, а один помер. У важкому стані чоловіка госпіталізували. Діагноз підтвердили лабораторно та призначили специфічне лікування.

Ще одного моряка, члена екіпажу, направили на обстеження.

Також наприкінці квітня в м. Херсон було зареєстровано випадок завезеної тропічної малярії — у чоловіка 35 років, який працював старшим помічником капітана на теплоході для перевозки контейнерів із Грузії до країн Африки та Азії.

Епідрозслідуванням встановлено, що хворий медкомісію та інструктаж із профілактики малярії проходив. Проте профілактичне лікування проти малярії не приймав.

У ЦЗГ нагадали, малярія — загрозливе для життя захворювання, що передається через укуси комарів. Малярія піддається профілактиці та лікуванню. Для профілактики захворювання потрібно приймати протималярійні препарати або хіміопрофілактику. Для цього потрібно заздалегідь проконсультуватися з лікарем, адже хіміопрофілактика залежить від країни, куди ви подорожуєте, і її потрібно розпочати за кілька тижнів до поїздки.

Також, щоб уберегтися від хвороби, потрібно попереджувати укуси комарів:

  • надягайте одяг, який максимально прикриває тіло;
  • використовуйте репеленти — засоби від комах, у тому числі комарів;
  • перебувайте в приміщеннях, де встановлені антимоскітні сітки, оброблені інсектицидом тривалої дії.

Симптоми малярії з’являються через 10–15 днів після укусу інфікованого комара. Перші симптоми — лихоманка, головний біль — можуть проявлятися слабко, що ускладнює виявлення малярії.

Якщо під час подорожі чи протягом року після повернення із країни, де відбувається передача малярії, у вас з’явилися симптоми грипу чи підвищилася температура — негайно зверніться до лікаря й повідомте про історію своїх поїздок.

Лікування необхідно розпочати протягом перших 24 годин після прояву симптомів, інакше малярія може розвинутися в серйозне захворювання й закінчитися смертю.

Докладніше про малярію - за посиланням.

1