Раді пропонують відновити повноваження НАЗК

Для цього потрібно ухвалити декілька законів
Раді пропонують відновити повноваження НАЗК
Логотип НАЗК Фото: nazk.gov.ua

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді відновити повноваження Нацагентства з запобігання корупції, яке заблокували через скандальне рішення Конституційного суду України.

Про це повідомляє інформаційне управління Апарату ВР.

Парламенту рекомендують ухвалити за основу і в цілому відповідні законопроєкти №№4470-4471.

У проєкт закону №4470 передбачено, що перевірку усіх декларацій здійснює НАЗК, але запроваджено механізм скарги для судді, якщо він відчуває, що в процесі перевірки декларації на нього здійснюється тиск.

Законопроєкт №4471 вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення. У ньому прописують особливості вручення протоколів про адмінправопорушення суддям.

Читайте також

Передбачено, що основний спосіб вручення таких протоколів - шляхом надсилання поштою. При цьому судді Конституційного суду дається можливість за його бажанням або особисто надати пояснення по суті протоколу, або зробити це в присутності або інспектора Вищої ради правосуддя - для судді, або голови Конституційного суду - для судді цього суду.

Однак якщо НАЗК не отримало у встановлені строки пояснення судді, воно може передавати документи на розгляд до суду.

Нагадаємо, що через рішення Конституційного суду щодо відповідальності за брехню в деклараціях суди припинили розгляд близько 1200 справ і можуть переглянути уже винесені вироки у 200 справах.