"Рейтинг": На місцевих виборах 5% бар’єр подолають п’ять партій

56% опитуваних зазначили, що обов’язково візьмуть участь у місцевих виборах
"Рейтинг": На місцевих виборах 5% бар’єр подолають п’ять партій
Вибори в Україні
1 Жовтня, 16:33 177
читать на русском

Результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг" показали, третина українців має надію на позитивні зрушення у їхніх містах та селах в результаті виборів 25 жовтня. Половина вважають, що нічого не зміниться, лише 7% очікують погіршення.

56% опитуваних зазначили, що обов’язково візьмуть участь у місцевих виборах. Про малоймовірність участі у виборах зазначили 15% респондентів.

За результатами агрегованого рейтингу партій на місцевих виборах умовний 5% бар’єр долають п’ять партій: "Слуга народу" 15,5% тих, хто визначився і має намір прийти на вибори, "Європейська солідарність" – 11,4%, "Опозиційна платформа – За життя" – 11,4%, "Батьківщина" – 8,3% та "За майбутнє" – 6,2%, - повідомляють у соціологічній групі.

Більшість опитаних (60-70%) вважають, що для партій на місцевому рівні більш важливо мати сильного місцевого лідера, ніж відомого національного, досвідчених політиків, ніж "нові обличчя", хорошу команду, ніж сильного лідера. 59% вважають, що для партії на місцевому рівні важливіші соціально-економічні ініціативи, ніж ідеологічна позиція (14%).

Цікавий момент з'ясувався під час опитування: Знають, хто є народним депутатом від округу – 47%, не знають – 50%. Лише третина колись зустрічали його особисто. Народного депутата від округу частіше знають мешканці сіл, аніж містяни. Жителі сільських територій також частіше зустрічали його особисто.

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 5000 респондентів. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,4%.
Терміни проведення: 25-28 вересня 2020 р.

Як відомо, місцеві вибори призначені на 25 жовтня і їх проведуть всюди, крім непідконтрольних територій Донбасу та Криму.

Нагадаємо, що від 5 вересня, правоохоронці відкрили 39 кримінальних проваджень, які пов’язані із місцевими виборами в Україні.