Резніков повідомив, скільки в Україні отримують військовослужбовці

Зарплата захисників складається із двох траншів
Головне
Резніков повідомив, скільки в Україні отримують військовослужбовці
Війна в Україні / Фото: t.me/V_Zelenskiy_official
25 Травня 2022, 21:41
читать на русском

Міністр оборони Олексій Рєзніков розповів як нараховується заробітна плата українським військовослужбовцям.

За його словами, у червні Міноборони на виплати військовослужбовцям направить близько 64 млрд грн.

Міністр оборони зазначив, що грошові виплати, які зараз отримують наші військові, складаються з двох частин:

  • щомісячне грошове забезпечення, яке військові отримують відповідно до своєї посади, звання, вислуги тощо.
  • додаткова грошова винагорода, яка встановлена за ініціативою президента України Володимира Зеленського на період воєнного стану.

Він пояснив, що ця додаткова винагорода нараховується наступним чином: для тих військовослужбовців, які безпосередньо не залучені до ведення бойових дій, додаткова винагорода в розрахунку на місяць складає 30 тисяч гривень, або приблизно 1000 грн на день. Для тих воїнів, які беруть участь у боях, додаткова винагорода визначається з розрахунку 100 тисяч гривень на місяць. Або приблизно 3000 грн на день.

Тобто, якщо військовослужбовець, скажімо, рядовий стрілець, півмісяця обороняв кордон з Угорщиною, а інші півмісяця брав безпосередню участь у боях на Харківщині чи Донеччині, сумарно за місяць йому буде нараховано:

  • щомісячне грошове забезпечення у розмірі близько 13-14 тис. грн відповідно до посади та звання.
  • близько 15 тисяч гривень додаткової винагороди за несення служби під час воєнного стану.
  • близько 50 тис. гривень за безпосередню участь у бойових діях.

Тобто загальна сума у такому випадку для рядового стрільця складе 78-79 тис. грн мінус відрахування.

Як формуються і технічно відбуваються виплати?

Кількість днів, які військовослужбовець безпосередньо перебував у бою, виконував бойові завдання, визначається на підставі бойових наказів і розпоряджень, які видаються військовим командуванням різних структур сил оборони.

Якщо йдеться про Збройні Сили України, військова частина подає до Міністерства оборони заявку на виплату грошового забезпечення. Міністерство оборони на підставі цієї заявки перераховує військовій частині гроші. Після чого військова частина зараховує кошти безпосередньо військовослужбовцю.

Для отримання грошових виплат військовослужбовець повинен мати рахунок у будь-якому українському банку. Підкреслюю – у будь-якому. Ніхто не може примушувати військовослужбовця до вибору того чи іншого банку. Реквізити свого рахунку треба надати до фінансової служби вашої частини.

Виплата грошей військовослужбовцям здійснюється у поточному місяці за попередній. Тобто у травні за квітень. Вона ділиться на дві частини.

У першій декаді місяця військовослужбовці отримують щомісячне грошове забезпечення відповідно до посади, звання та інших параметрів.

У другій декаді відбувається нарахування додаткової винагороди, отих 30 чи 100 тисяч за воєнний стан та бойові.

Платежі розведено на дві частини, тому що розмір щомісячного грошового забезпечення відомий. Він майже однаковий кожного місяця. А розмір додаткової винагороди за підсумками місяця фінансові служби частин мають порахувати на підставі бойових наказів.

Чим більше днів військовослужбовець провів у бою, тим більшу додаткову винагороду він отримає. Кожного місяця ця сума може суттєво відрізнятися. Це треба розуміти. Також слід розуміти, що окремі підрозділи тієї чи іншої бригади можуть знаходитись у бою. У той час як інші перебувати у пункті постійної дислокації, проходити злагодження чи виконувати інші, небойові завдання, - додав міністр.

Він зазначив, що у рамках однієї бригади чи навіть батальйону розмір виплат може суттєво відрізнятися. Все залежить від бойових наказів.

Чисельність особового складу сил оборони "вибухово" зросла у рази буквально за кілька тижнів. Тому досі трапляються випадки, що у тій чи іншій частині є якісь негаразди з виплатами. Інколи були відсутні накази про зарахування людей на посади. Тому не було формальних підстав їм платити. Інколи фінансисти у частинах не до кінця розуміли, як здійснювати нарахування. Для вирішення цих ситуацій Міністерством оборони сформовано спеціальні групи співробітників, які консультують фінансові служби з усіх питань, - пояснив він.

Він нагадав військовим, якщо у них виникли питання щодо грошового забезпечення, найперше вони мають звернутися до безпосереднього командира чи його заступника по роботі з особовим складом. За необхідності можна також звернутися до фінансової служби вашої частини.

Якщо на вашу думку питання не вирішилось, ви можете зателефонувати на гарячу лінію Департаменту фінансів Міністерства оборони. Особливо хочу звернути увагу на виплату нашим воїнам, які опинилися у полоні. Грошове забезпечення, яке вони повинні отримувати, виплачується членам родини за їх зверненням. Початок виплат родинам може дещо затримуватися з об’єктивної причини. Адже для того, щоб розпочались ці виплати, має бути видано відповідний наказ про службове становище військовослужбовця, - розповів Резніков.

Він запевнив, що фінансисти Міноборони тримають на особливому контролі виплати родинам полонених.

Для вашого розуміння. У травні 2022 року за квітень місяць Міністерство оборони перерахувало військовослужбовцям Збройних Сил України грошове забезпечення та додаткову винагороду сумарно на 51,5 млрд гривень. У червні ми готуємося виплатити близько 64,5 млрд грн. Нагадаю, що у 2021 році приблизно таку суму сплатили за цілий рік. Ми уважно аналізуємо, і я особисто готовий роз’яснювати усі, навіть найболючіші питання. Наступне подібне звернення я планую зробити щодо грошового забезпечення і виплат пораненим. А також щодо виплат родинам наших загиблих воїнів, - додав міністр.

Нагадаємо, що в Україні середня пенсія військових пенсіонерів перевищила 8500 гривень.

Читайте також