Резніков: процес розмінування Донбасу займе не менше 25-30 років

Для цього може знадобитися сотні мільйонів євро
Резніков: процес розмінування Донбасу займе не менше 25-30 років
Тротил, вибухівка (фото: пресслужба поліції)

Процес розмінування окупованих східних областей України займе не менше 25-30 років.

Про це телеканалу "Дом" заявив віцепрем'єрміністр України — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

Міністр зазначив, що вивчав досвід Хорватії з ліквідації наслідків збройного конфлікту 1991-1995 років, що виник при виході країни зі складу Югославії.

25 років тому закінчилася та війна, а вони досі розміновують свої території. У них досі залишилося близько 500 кв. км нерозмінованих територій. До того ж у дуже важкодоступних місцях: скелях, ущелинах, лісовій складній зоні, що цього року вони планують розмінувати до 50 кв. км, — сказав Резніков.

Читайте також

За його словами, суму, необхідну на очищення Донбасу від вибухонебезпечних залишків війни, можна буде назвати тільки після повернення окупованих територій та проведення повного аудиту. Але з досвіду Хорватії — мова йде про сотні мільйонів євро.

Вони витратили, якщо я не помиляюся, дві цифри звучало, 800 та 900 млн євро — двома траншами за цей весь період було залучено на те, щоб тільки провести розмінування, — сказав Резніков.

Він нагадав, що на думку фахівців, зараз щільність наявних мін і вибухонебезпечних речовин на території України більше, ніж у будь-якій точці світу.

І якщо математично підійти, то один день війни дає п'ять-шість днів розмінування. Тобто, якщо у нас війна триває сім років, то, відповідно до хорватської матриці, нам доведеться розміновувати 25 років, а то і 30, — сказав урядовець.

Нагадаємо, постійний представник США при ОБСЄ Джеймс Гілмор заявив, що Америка закликає Росію виконати свої зобов'язання у рамках Мінських домовленостей, а також вивести свої сили й озброєння з України.