Російські силовики, прокурори та приватні компанії потрапили під санкції в Україні: подробиці

Серед підсанкційних осіб прокурор Юрій Чайка та скандальний дизайнер Артемій Лебедєв
Головне
Російські силовики, прокурори та приватні компанії потрапили під санкції в Україні: подробиці
Володимир Зеленський Фото: president.gov.ua
22 Січня 2022, 17:29
читать на русском

Президент Володимир Зеленський підписав укази, якими передбачено запровадження санкцій на п'ять років проти 24 компаній та державних установ, а також понад 50 громадян РФ.

Відповідні документи опубліковано на сайті Офісу президента. Укази вводять в дію рішення Ради національної безпеки та оборони від 30 грудня 2021 року.

Обмеження передбачають:

  • блокування активів – тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном;
  • заборона участі у приватизації, оренді державного майна резидентами іноземної держави та особами, які прямо чи опосередковано контролюються резидентами іноземної держави або діють в їх інтересах;
  • запобігання виведенню капіталів за межі України.

Також санкції накладено на 24 юридичні особи. Обмеження щодо них також передбачають:

  • блокування активів – тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном;
  • обмеження торговельних операцій в частині заборони експортно-імпортних операцій, операцій з переробки з підприємствами-резидентами;
  • запобігання виведенню капіталів за межі України;
  • зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань;
  • анулювання або зупинення ліцензій та документів дозвільного характеру, одержання (наявність) яких є умовою для здійснення певного виду діяльності, зокрема, анулювання чи зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами.

Серед юридичних осіб, на які було накладено обмеження також австрійське архітектурне бюро Coop Himmelb(l)au. У 2020 році прокуратура Автономної республіки Крим відкрила кримінальне провадження щодо цього бюро через проєкт театру опери та балету у Севастополі. Під санкціями опинився і очільник фірми Вольф Прікс разом з п'ятьма іншими керуючими партнерами організації. Окрім блокування активів та заборони на приватизацію, українські санкції щодо громадян Австрії та Німеччини передбачають відмову у наданні та скасування віз, а також застосування інших заборон в'їзду на територію України.

До списку підсанкційних осіб потрапив також відомий російський дизайнер Артемій Лебедєв. Серед інших осіб більшість — російські судді та представники силових відомств окупованого Криму, зокрема представник президента Росії в Північно-Кавказькому федеральному окрузі Юрій Чайка.

Нагадаємо, на засіданні 30 грудня Рада національної безпеки і оборони (РНБО) ввела санкції до низки фізичних і юридичних осіб за діяльність в Криму, зокрема за участь в будівництві Кримського мосту.

Читайте також

1