Ростовський суд визнав перебування російських солдатів на Сході України

Розкрито інформацію про постачання продовольства російським військовим
Важливо
Ростовський суд визнав перебування російських солдатів на Сході України
Бойовики на Донбасі
16 Грудня 2021, 15:40
читать на русском

Суд у Росії розкрив інформацію про постачання продовольства російської армії, розміщеної у самопроголошених сепаратистських республіках на Сході України.

"Радіо Свобода" повідомляє, що у вироку районного суду в Ростові, зазначається, що російським військовим, розміщеним на позиціях сепаратистів, раз на два тижні відправляли 1300 тонн продовольства з Ростовської області. При цьому відомо, що РФ присутність своїх солдатів на Донбасі завжди заперечувала.

Вирок суду Фото: svoboda.org

Зазначається, що вирок Кіровського районного суду у Ростові було винесено у листопаді 2021 року у кримінальній справі про корупцію, і що його текст було опубліковано на сайті суду. Однак після обіду 16 грудня текст вироку із сайту суду просто зник.

Суд визнав винним заступника регіонального керівника з військового харчування місцевої компанії у посередництві при хабарі. Він засуджений до п'яти з половиною років колонії за те, що передав 990 тисяч рублів від начальника керівнику Центру державного санітарно-епідеміологічного нагляду Південного військового округу.

Як сказано у вироку суду, до робочих обов'язків обвинуваченого входило забезпечення запасу продовольства для постачання російським військовослужбовцям на Сході України. Підполковник з Південного військового округу, як наполягав на захисті, зажадав від його начальника 90 тисяч рублів на місяць, щоб не перешкоджати роботі з поставок. Інакше офіцер, як сказано у вироку, "обіцяв зривати постачання на користь військовослужбовців РФ, які перебувають на бойовому чергуванні в "ДНР" та "ЛНР". У тексті вироку повідомляється, що постачання проходили як мінімум у 2018 та 2019 році. Восени 2018 року через затримку відправлення колони санітарним контролем було зіпсовано продовольство на суму близько 30 мільйонів рублів, - пише "Радо Свобода".

Видання повідомляє, що обвинувачений розповів: одна поїздка вантажівки до сепаратистів коштувала постачальникам 65-80 тисяч рублів (майже 30 тисяч гривень). Висока ціна начебто була пов'язана із ризиком для життя водіїв - на кордоні вони здавали документи, знімали з машин номери і прямували українською територією "під охороною приймаючої сторони". Перед відправкою їх перевіряв росіянин у званні майора. Підсудний наполягав, що він військовий, проте суд встановив, що така людина в армії ніколи не служила.

Нагадаємо, у Європейському Союзі заявили, що Росія фактично поглинає окуповані території Донбасу через організацію нелегітимних виборів та масову паспортизацію.

Читайте також