Російським олігархам вдається обходити заборону на польоти в небі ЄС, - Welt

Літаки російських олігархів все ще літають над Європою
Російським олігархам вдається обходити заборону на польоти в небі ЄС, - Welt
Літак (фото: Pexels)
13 Червня 2022, 19:41
читать на русском

Російські олігархи продовжують літати через повітряний простір країн-учасниць Європейського союзу та обходять запроваджені санкції.

Про це повідомляє Welt.

Зазначається, що літаки російських олігархів все ще літають над Європою. Загалом вдалося виявити близько 30 таких польотів з моменту введення санкцій.

Так, в середині березня у Великій Британії призупинили політ літака Cessna російського мільярдера Євгена Швідлера - друга Романа Абрамовича. До конфіскації в Лондоні його літак ще кілька разів пролітав через повітряний простір Німеччини.

В Єврокомісії заявили, застосування санкцій проти бізнес-джетів і вертольотів, зареєстрованих за межами Росії, іноді ускладнене через непрозорі структури власності. Тобто російські олігархи можуть обходити заборону за допомогою підставних компаній і офшорів, які допомагають приховати справжніх власників.

Одним з таких прикладів є літак Bombardier з реєстраційним номером T7-7AA, який зареєстрований в Сан-Марино і управляється швейцарською компанією. Він належить російському бізнесмену Альберту Авдоляну, який 2 березня літав з Ніцци в Стамбул.

Ще один літак з люксембурзькою реєстрацією, який належить олігарху Віктору Вексельбергу, також зміг покинути Європу в квітні. Літак вилетів з Базеля, перетнув повітряний простір ЄС і приземлився в столиці Казахстану Нур-Султані.

Також вертоліт мільярдера Олександра Завадворова безперешкодно літає Францією. З введення санкцій зафіксовано як мінімум вісім польотів.

Нагадаємо, що адвокати російського олігарха Романа Абрамовича використовують лист від члена переговорної групи, нардепа від "Слуги народу" Давида Арахамії про допомогу бізнесмена в порятунку жителів України. Так вони намагаються скасувати санкції проти Абрамовича.

Читайте також