Росія більше не член ВТО ООН

"За" проголосували 40 країн, "проти" - 11
Ексклюзив
Росія більше не член ВТО ООН
Фото: Мар`яна Олеськів
27 Квітня 2022, 19:33
читать на русском

Сьогодні 27 квітні 2022 року на Генеральній асамблеї ВТО ООН більшістю голосів було призупинено членство росії в Міжнародній туристичній організації.

Про це повідомила Голова Державного агентства розвитку туризму Мар'яна Олеськів, яка очолювала українську делегацію на Генеральній асамблеї ВТО.

"За" проголосували 40 країн, "проти" - 11, серед яких  Сирія, Білорусь, Казахстан, Нікарагуа, Зімбабве, Алжир, Боснія і Герцеговина, Північна Корея, Китай та Єгипет.

Це рішення призупинить розвиток туристичної галузі росії, і відкине її назад на десятиліття, бо світова спільнота, яка задає туристичні тренди більше не буде ділитися з агресором своїми надбаннями та досягненнями. Крім того, цей крок ВТО ООН позбавить росію потужного майданчику для спілкування та просування своїх інтересів, а також доступу до багатьох міжнародних програм.

Бажаний для росії сценарій не спрацював і агресорці довелося пройти через процедуру публічної ганьби і приниження. Перед голосуванням голова Державного агентства розвитку туризму України Мар’яна Олеськів звернулася до представників країн-членів організації з промовою і закликала прийняти єдине правильне рішення – призупинити членство росії у цій організації та осудити криваву бійню, яку влаштувала ця держава на території мирної України.

Прямо зараз, у цю секунду під обстрілами рашистів гинуть заповідники, вибухають єдині у світі історичні та культурні пам’ятки, неторканий степ плюндрують гусениці танків. Багато з цих скабів уже неможливо буде відродити. Як і неможливо буде воскресити тисячі українців, яких убила росія. Мирних. Волелюбних. Щирих. Українців. Більше немає, - зазначила очільниця ДАРТ.

Також Мар’яна Олеськів  наголосила на тому, що росія повинна пройти тривалий цивілізаційний шлях, отримати нові якості – у гуманності, ерудиції, честі й цінностях.  "Лише після повної трансформації знову претендувати на місце серед мирних, доброзичливих, порядних і чесних людей, що є членами цієї Організації".

Нагадаємо, що бажаючи "зберегти обличчя" й уникнути публічної ганьби у зв'язку з окремим розглядом питання про призупинення членства російської федерації у ВТО ООН, офіційна делегація держави-агресора вирішила діяти на випередження і першою заявила про намір вийти зі складу ВТО.