Розікрали 62 мільйони: у Кабміні звільнили керівництво Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації

У відставку відправили Юрія Щиголя та Віктора Жору, їм повідомили про підозру у скоєнні злочину
Головне
Розікрали 62 мільйони: у Кабміні звільнили керівництво Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації
Юрій Щиголь
20 Листопада 2023, 13:44
читать на русском

Сьогодні Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження про звільнення Юрія Щиголя з посади Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації та заступника цієї служби з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Віктора Жори.

Про це повідомили у телеграм-каналі уряду.

Обов’язки голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації тимчасово виконуватиме Дмитро Маковський.

Тим часом детективи НАБУ повідомили про підозру у заволодінні державними коштами у сумі понад 62 млн грн Голові Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (Держспецзв’язку), його заступнику та іншим службовим особам. У вчиненні злочинів підозрюються члени організованої групи загалом у складі 6 осіб.

Дії осіб кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

У межах досудового розслідування встановлено, що службові особи Держспецзв’язку, зловживаючи службовим становищем та діючи у складі організованої групи, заволоділи бюджетними коштами в особливо великому розмірі на загальну суму понад 62 млн грн.

Так, у 2021 році відбулася закупівля засобів інформатизації, призначених для створення системи захищених реєстрів даних. Переможцем закупівлі визначено компанію підконтрольну організатору злочинної організації, яка поставила програмне забезпечення ДП «Українські спеціальні системи», що належить до сфери Держспецзв’язку, за завищеною вартістю.

За умовами договорів на постачання відповідного ПЗ та послуг та державне товариство перерахувало у 2021-2022 роках понад 285 млн грн. Проте реальна вартість ПЗ, яке компанія придбали в іноземного виробника, становила 223 млн грн.

Різницю цих коштів, а саме понад 62 млн грн, учасники злочинної схеми вивели на рахунки підконтрольних компаній за кордоном з метою легалізації та розподілення між членами організованої групи.

Слідчі дії тривають. Встановлюються інші особи, які можуть бути причетні до вчинення цього злочину.

Нагадаємо, вчора Президент Володимир Зеленський змінив командувача Медичних сил Збройних сил України. Замість генерал-майора медичної служби Тетяни Остащенко новим командувачем призначено генерал-майора медичної служби Анатолія Казмірчука. Він наразі обіймає посаду начальника Національного військово-медичного клінічного центру "Головний військовий клінічний госпіталь" у місті Києві.