СБУ повідомила про підозру підсанкційному олігарху Павлу Фуксу

Від 2018 року він незаконно заволодів активами українських компаній на понад 100 млрд грн
Головне
СБУ повідомила про підозру підсанкційному олігарху Павлу Фуксу
Павло Фукс (Фото: УП)
16 Травня 2023, 12:29
читать на русском

Служба безпеки України викрила підсанкційного олігарха Павла Фукса на масштабних фінансових махінаціях зі стратегічними підприємствами нашої держави та систематичному ухиленні від сплати податків.

Про це повідомила СБУ.

Встановлено, що з 2018 року він незаконно заволодів активами українських компаній на понад 100 млрд грн.

Як свідчать матеріали розслідування, холдинг підшукував підприємства енергетичної, машинобудівної та металургійної галузей України, які мали кредити у збанкрутілих банках.

Ділки за безцінь викуповували у банківських установ «кредитні зобов’язання» цих об’єктів, що надавало змогу втручатися у їхню господарську діяльність.

Потім активи українських заводів та інфраструктурних об’єктів заморожували, блокували їхню діяльність чи доводили до банкрутства.

Фукс та його спільники ретельно приховували джерела фінансування оборудок та реальних «замовників» через складні фінансові махінації. Для цього використовували понад 100 афілійованих комерційних структур.

У ході цих махінацій зловмисники отримували надприбутки та ухилялися від сплати податків. Наприклад, лише від однієї з таких оборудок сума збитків державі сягає майже 100 млн грн.

На підставі зібраних доказів Фуксу та двом топменеджерам холдингу повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів).

У межах кримінального провадження накладено арешт на корпоративні права та рахунки 101 задіяної у протиправній діяльності компанії, права вимоги за понад 1600 викупленими кредитами, понад 240 об’єктів нерухомості і транспортних засобів учасників схеми. Частину арештованих активів вже передано в управління АРМА.

Нагадаємо, в Україні заарештували активи компанії "Укрнафтобуріння", яку пов'язують із Ігорем Коломойським та його партнерами Віталієм Хомутинником та Павлом Фуксом. Компанія фігурує в кримінальній справі про промислову розробку найбільшого в Україні розвіданого Сахалінського родовища газу (Харківська область).

Читайте також

1