СБУ провела обшуки у "гаманця" Авакова Котвицького та олігарха Павла Фукса

Під час обшуків уже вилучили 300 тисяч доларів США, 250 тисяч євро та 1,5 млн грн
Головне
СБУ провела обшуки у "гаманця" Авакова Котвицького та олігарха Павла Фукса
10 Лютого 2023, 17:17
читать на русском

СБУ і ДБР провели обшуки на об’єктах колишнього нардепа і російського олігарха, які можуть бути причетні до мільярдних корупційних схем в Україні у рамках кримінального провадження про зловживання службовим становищем посадовцями ПрАТ «НАК "Надра України".

Про це повідомила СБУ.

СБУ проводить обшуки у екснардепа від "Народного фронту" Ігоря Котвицького (ще відомого як гаманець Арсена Авакова) та підсанкційного олігарха Павла Фукса. Силовики розслідують кримінальну справу щодо махінацій з видобутку газу в Україні – там фігурує 15 млрд кубометрів газу та збитки державі на кілька мільярдів гривень.

Слідчі дії відбувалися за місцями фактичного проживання фігурантів та в офісних приміщеннях відповідних компаній, кінцевими бенефіціарами яких є російський олігарх та народний депутат України VIII скликання.

За результатами обшуків виявлено та вилучено:

▪️ чорнові записи та документацію, які підтверджують незаконні операції підконтрольних їм комерційних структур;

▪️ засоби зв’язку та комп’ютерну техніку;

▪️ близько 300 тис. доларів США, 250 тис. євро та 1,5 млн грн готівкою.

Як свідчать матеріали розслідування, внаслідок протиправної діяльності посадових осіб ПрАТ «НАК "Надра України" та низки комерційних структур Україна втратила право на Сахалінське нафто-газове родовище у Харківській області. І це при тому, що з державного бюджету на розробку даного родовища було витрачено понад 1 млрд грн. За даними геологорозвідувальних робіт, поклади газу на цьому об’єкті становлять щонайменше 15 млрд кубометрів.

Наразі у рамках кримінального провадження за ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем) тривають комплексні слідчо-оперативні заходи для встановлення усіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

Нагадаємо, Служба безпеки в результаті обшуків викрила масштабні схеми привласнення 40 млрд гривень на компаніях "Укрнафта" та "Укртатнафта", за результатами чого топменеджмент другої компанії отримав підозри.